Baník hlásí další pohyby v kádru. Přichází posila do brány, obránce Chlumecký jde do Polska

Baník hlásí další pohyby v kádru. Přichází posila do brány, obránce Chlumecký jde do Polska

Baník Ostrava je na přestupovém trhu velmi aktivní. Po zpackané sezoně se chce dostat zpátky na přední příčky a pohyby v kádru tomu odpovídají. Naposledy přišel Jakub Markovič, obránce Martin Chlumecký si naopak našel tým v Polsku.

Brankář Jakub Markovič se slezským klubem uzavřel smlouvu na čtyři roky s opcí. Baník to uvedl na svém oficiálním webu.

Gólman reprezentační jednadvacítky s Ostravou už v sobotu odjel na soustředění do Polska a dnes oba kluby oznámily, že se dohodly na přestupu. Slavia má na Markoviče právo zpětného odkupu.

"Na svůj věk už má opravdu dost zkušeností. Několik let působil ve Slavii, už v osmnácti za ni debutoval v lize a chytal například zápasy mládežnické UEFA League proti Barceloně nebo Dortmundu, od patnácti let byl ve všech mládežnických výběrech. Věříme, že dokážeme jeho potenciál a talent ještě dále rozvinout ve prospěch Baníku. Je to další z hráčů s velikou perspektivou,“ uvedl šéf sportovního úseku Ostravy Luděk Mikloško.

Markovič v minulých dvou sezonách hostoval v Pardubicích. V první lize odchytal 35 zápasů. V Baníku bude bojovat o místo Jiřím Letáčkem a Martinem Hrubým.

Obránce Martin Chlumecký po vypršení smlouvy odešel z Ostravy a bude působit ve druhé polské lize. Klub Podbeskidzie Bielsko-Biala na svém webu potvrdil, že s šestadvacetiletým stoperem či levým bekem podepsal dvouletou smlouvu.

Chlumecký přišel do Baníku v lednu 2022, ale ve slezském mužstvu se příliš neprosadil. V minulé sezoně během hostování v Pardubicích zasáhl do 24 ligových zápasů a vstřelil jednu branku. Další dva starty za Východočechy přidal v úspěšné baráži proti druholigové Příbrami.

V české nejvyšší soutěži Chlumecký celkem absolvoval 58 utkání, dal dva góly a přidal čtyři asistence. Někdejší mládežnický reprezentant působil také v pražské Dukle, Teplicích nebo Liberci.