Obří boom Saudi League? Oni vědí, co dělají, nesmíme si myslet, že si to neumí spočítat, tvrdí Häring

Obří boom Saudi League? Oni vědí, co dělají, nesmíme si myslet, že si to neumí spočítat, tvrdí Häring

Dvaatřicátý díl podcastu Livesport Daily s expertem ze stanice Canal+ Karlem Häringem se snaží zodpovědět otázku, zda se stane ze Saúdské Arábie fotbalová velmoc. Tamní nejvyšší soutěž už se může pochlubit jmény jako Cristiano Ronaldo, Marcelo Brozovič, Karim Benzema, N'Golo Kanté, Rúben Neves či Steven Gerrard,  jenž nakonec přeci jen povede al-Ittifák. Další známé firmy budou určitě následovat...

 Všech dosavadních 32 podcastů najdete zde.

"Fotbal je v Saúdské Arábii absolutní číslo jedna, fanoušci jsou do toho zbláznění. Ta země má třicet milionů obyvatel, většina populace je mladšího věku, takže ten projekt dává smysl. Oni vědí, co dělají, nesmíme si myslet, že si to neumí spočítat. Když se pro něco rozhodnou, mají to velmi dobře spočítané," nepodceňuje arabské šejky Häring.

Häring se na stanici Canal+ věnuje anglickému fotbalu. Že by ho současný trend, kdy mnoho hráčů z Ostrovů odchází do Saúdské Arábie, mohl nějak ohrozit, to si nemyslí: "Fanoušci v Anglii fandí klubům, které mají rádi, nefandí jednotlivým hráčům. Jasně, někteří hráči odešli a další to asi čeká, bude to bolet, ale fanoušci jsou tam kvůli klubům. Proto nevěřím, že by Premier League měla mít s nástupem saúdskoarabské ligy nějaké problémy," je přesvědčený Häring. 

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily jsme mluvili také o tom:

Jaká je role Ronalda při příchodech hráčů z Evropy do Saúdské Arábie?

Je v pořádku, že si Chelsea mohutnými prodeji do Arábie vylepšuje rozpočet?

Je tento aktuální trend dokonalou ukázkou takzvaného sportwashingu?

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.