Kde je jim konec? Díl čtvrtý: africká letka z Teplic – Litsingi, Nivaldo a Salami

Jednu dobu to tak fungovalo – když se řeklo Teplice, vybavila se fanouškům fotbalu trojice afrických borců, která v té době na severu Čech válela. Všichni tři byli rychlí a šikovní, jinými slovy, Teplicím se povedli. Ale kde jsou teď?

NIVALDO 

Kapverdské ostrovy? V České lize Michael Tavares a Fernando Neves. A od léta 2013 také Nivaldo.

Ten přišel z portugalské Academie Coimbra. A hned ve své první sezoně byl unikátním zjevením. Ročník 2013/14 končil s bilancí 5+6, do ofenzivy patřil k nejzábavnějším hráčům v lize.

V Teplicích pak vydržel ještě půl roku, načež na jaře 2015 zamířil do běloruského Dinama Minsk. Nebylo to ale po dobrém. Naopak. Nivaldo odmítal podepsat novou smlouvu, o prodloužení nechtěl ani slyšet.

Chytrý tah to ale nebyl. Za Minsk odehrál osm zápasů, na konci léta skončil. Od té doby byl mimo hru, měl půlroční zápasovou pauzu, než přišel před Vánoci se sklopenýma ušima zpět do Teplic.

V týmu vydržel rok a půl, poté přišlo další drama. Tehdy osmadvacetiletý kapverdský fotbalista s klubem neprodloužil končící smlouvu, v sobotu bez vysvětlení opustil tým a odcestoval z České republiky. „Druhá strana nebyla schopna konstruktivně jednat a vše vyvrcholilo v posledních dnech, kdy se Nivaldo zapojil do přípravy s několikadenním zpožděním a nedodal komplexní lékařskou zprávu. V sobotu nad ránem pak bez rozloučení s kýmkoliv z týmu odcestoval z České republiky,“ uvedl tehdy ředitel klubu Petr Hynek.

Z Teplic odešel Nivlado do rumunské Concordie, kde vydržel tři sezony. Pak se vrátil do Portugalska, přesněji třetiligové Anadie, půlku minulé sezony strávil „doma“ v Academii, v zimě zamířil do Uniao. Amatérského klubu ve stejném městě.