Kde je jim konec? Díl čtvrtý: africká letka z Teplic – Litsingi, Nivaldo a Salami

Jednu dobu to tak fungovalo – když se řeklo Teplice, vybavila se fanouškům fotbalu trojice afrických borců, která v té době na severu Čech válela. Všichni tři byli rychlí a šikovní, jinými slovy, Teplicím se povedli. Ale kde jsou teď?

EUGENE SALAMI

Tehdy čtyřiadvacetiletý útočník se stal staronovým spoluhráčem Francise Litsingiho. Se Salamim na podzim předchozí sezony hráli společně za maďarským klub Kecskemét.

Vlastně měl podobnou cestu jako Litsingi. Nigerijský útočník přišel na Stínadla jako hráč maďarského Debrecenu. Sezonu před přestupem ale strávil na hostování ve zmiňovaném Kecskeméti.

Ofenzivní šikula zahájil svoji fotbalovou kariéru v celku Niger Tornadoes, odtud jako velký talent zamířil právě do Maďarska.

Očekávání se ale tolik nenaplnila. Salami sice nastupoval do zápasů skoro pravidelně, ale střelecky nezářil. Zaznamenal jen tři góly, a nakonec doplatil na přetlak hráčů ze zemí mimo Evropskou unii. Ještě sezonu ale na severu Čech strávil, nicméně na jaře 2015 definitivně odešel.

Po konci v Teplicích byl rok bez fotbalu, načež se v srpnu 2016 vrátil do Kecskeméti. Tam byl dva roky a pak zamířil do Kiskőrösi, jenž hraje čtvrtou ligu.

Stále tam působí a vyniká, což vzhledem k jeho kvalitám není překvapení. Jeho tým ale skončil v uplynulé sezoně poslední.