Návrat po necelých třech letech? Baník láká zpět domů v Interu vyrůstajícího odchovance Grygara

Návrat po necelých třech letech? Baník láká zpět domů v Interu vyrůstajícího odchovance Grygara

Jsou tomu necelé tři roky, co se tehdy šestnáctiletý teenager Samuel Grygar vydal z Baníku Ostrava do struktur Interu Milán.

Výkonný ředitel slezské značky Michal Bělák to tehdy komentoval, že na mládežnické úrovni jde o zcela výjimečný transfer v historii klubu.

“Je to svým způsobem ocenění práce všech trenérů v naší akademii a současně snad i výzva pro ostatní kluky, že z Baníku může vést cesta na tak renomovanou adresu. Hráče jsme měli pod smlouvou, ale bylo by nesmyslné mu v odchodu bránit," zaznělo z úst funkcionáře na webu fcb.cz.

V roce 2023 by se však mohl nadějný záložník, jehož čeká v první srpnové dekádě oslava devatenáctých narozenin, na Bazaly vrátit.

To vše i přesto, že má mládežnický reprezentant Česka do 19 let s tržní cenou okolo tří milionů korun na stadionu Giuseppe Meazzy platný kontrakt až do 30. června 2025.

Jak však informoval novinář Michal Kvasnica, varianta v podobě ostravského comebacku je letos v létě reálná a o to mít odchovance Baníku zpět pod svými křídly má stát jak Luděk Mikloško, tak Pavel Hapal.

V posledních dvou soutěžních ročnících odehrál Grygar za devatenáctku Nerazzurri 45 ligových zápasů, s tím, že dalších pět startů zaznamenal v mládežnické Lize mistrů.

Často trénoval také s áčkem letošního neúspěšného finalisty Champions League. Dobře tak pozná kvality Lautara Martíneze a spol.

Baník, jenž se v letošní letní přestávce rozhodl omladit kádr, což odnesli například Jan Laštůvka či Nemanja Kuzmanovič, sehraje generálku na FORTUNA:LIGU uprostřed července proti Žilině. Kdo ví, třeba už u toho bude moci být také Grygar...

Simiče čeká sedmá klubová adresa za posledních 8 let. Brousí si na něj zuby bosenský šampion z Mostaru