Budeme dobývat a tvořit, hrát každý zápas na výhru, ví šéf Brna Klusáček. Cílem je okamžitý návrat mezi elitu

Budeme dobývat a tvořit, hrát každý zápas na výhru, ví šéf Brna Klusáček. Cílem je okamžitý návrat mezi elitu
ROZHOVOR

S novým mužstvem i realizačním týmem vstoupí do nové sezony fotbalisté brněnské Zbrojovky. První ligu byli nuceni vyměnit za druhou, Martina Haška nahradil u kormidla Luděk Klusáček. “Neváhal jsem ani chvíli. Vrátit Zbrojovku do nejvyšší soutěže je ohromnou motivací i pro mě,“ řekl zkušený kouč v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Nejdřív ze všeho se vyjádřil k novým tvářím v mužstvu. “Těch změn bylo opravdu hodně, dařilo se nám kádr postupně doplňovat. Já jsem hlavně rád, že přišel nový sportovní ředitel Zdeněk Psotka, jenž si skladbu týmu vzal z velké části na starost. Myslím, že někdo takový tu přesně chyběl. Volali jsme si teď klidně několikrát denně, informoval mě o tom, jak to vypadá s dalšími posilami. Dá se ale říct, že po příchodech Romana Potočného s Tomášem Smejkalem už máme víceméně hotovo,“ poznamenal trenér Klusáček.

Kromě zmíněné dvojice z Dynama, respektive Jablonce, přišli třeba ještě obránci Milan Nový (Bohemians) s Martinem Tomlem (Zlaté Moravce) záložníci David Jambor (Vyškov), Oldřich Pragr (Znojmo) nebo talentovaný slovenský univerzál Nicolas Martinek. Posilami by mohli být i mladíci z Plzně Adam Kronus s Pavlem Gaszczykem či dravý Nigerijec, jenž dorazil na zkoušku.

“Říct, kdo z nich míří do základu, však v tuhle chvíli ještě dost dobře nejde. Jsme ve fázi sehrávání se, navíc příprava je něco úplně jiného než samotná soutěž. Já každopádně věřím, že budeme dostatečně silní, abychom druhou ligu zvládli,“ uvedl Klusáček s tím, že plán je jasný. Tedy okamžitý návrat Zbrojovky zpátky mezi elitu.

“Je to tak, jiný cíl mít pro novou sezonu asi ani nemůžeme. Doufám, že se nám kádr podaří stabilizovat tak, abychom hned od startu ročníku šli tvrdě za postupem,“ uvedl kouč Zbrojovky.

Hodnotit jarní část, v níž u mužstva nebyl a která stála Brno účast mezi elitou, se mu logicky moc nechtělo. “Myslím, že už nemá cenu se vracet k tomu, co bylo. Máme nový kádr, navíc druhá liga je zcela odlišná než liga první. Než řešit, proč Zbrojovka spadla, je pro mě mnohem smysluplnější soustředit se na věci, které ji čekají teď. Budeme dobývat a tvořit, hrát každý zápas na vítězství. Půjde tedy o něco úplně jiného, než na co byla Brno zvyklé o soutěž výš,“ podotkl Klusáček.

“Samozřejmě chceme hrát ofenzivní fotbal, podle čehož jsme upravovali i skladbu mužstva. Věřím, že budeme mít kluky schopné se prosadit přes tuhý obranný val soupeře,“ dodal respektovaný kouč s tím, že jednoznačně kvituje setrvání klíčového ofenzivního veterána Jakuba Řezníčka. Autora 19 gólů z minulé ligové sezony, o něhož se zajímalo třeba Slovácko.

“Když máte v týmu útočníka takových kvalit, je to zkrátka obrovské plus. Já si hlavně přeji, aby Kubovi vydrželo zdraví. A aby mužstvo nepoléhalo jen na něj, ale našli se i další, co to dokáží za něj vzít. To je hodně důležité,“ zdůraznil Klusáček.

Není přitom tajemstvím, že pětatřicetiletý útočník končil minulý ročník v nedobrém rozpoložení. A že vinu na tom nesly jak výsledky, tak i systém ordinovaný Martinem Haškem, Klusáčkovým předchůdcem ve funkci. “Nedokážu posoudit závěr ligy, protože jsem ve Zbrojovce tehdy ještě nebyl. Kuba je však nastavený správně. Je odhodlaný střílet góly a já pěvně doufám, že se mu to bude dařit,“ usmál se protřelý kormidelník. 

Nedáme kůži zadarmo. Spolupráci s Baníkem vítám, říká šéf nováčka z Kroměříže. Co testovaní Ukrajinci?