Bude Brabec po dvou letech převlékat dres a zakotví na čtvrté zahraniční adrese? Lanaří ho slavný klub

Bude Brabec po dvou letech převlékat dres a zakotví na čtvrté zahraniční adrese? Lanaří ho slavný klub

O dva ostřílené české krajánky v Arisu Soluň je v řecké Super League 1 zájem i na věhlasnějších adresách.

Není to tak dávno, co sportovní ředitel Arisu smetl ze stolu konkrétní nabídku mistrovského AEK Atény na středopolaře Vladimíra Daridu a na povrch zemský se dostaly zvěsti i o lanaření stopera Jakuba Brabce.

Ten by se podle řeckého tisku v čele s portálem sdna.gr líbil Panathinaikosu Atény, což je dvacetinásobný šampion tamní soutěže, který v dosavadní letní přestávce ovládl všech pět přípravných zápasů.

Mužstvo, které v předešlé sezoně 2022/2023 finišovala na stříbrné pozici a může se těšit na kvalifikaci o Ligy mistrů, má za třicetiletého středního obránce nabízet až dva miliony eur, čili necelých 50 milionů korun.

Šestatřiceti mezinárodními starty za Česko ověnčený odchovanec Sparty, který si dříve zahrál i za belgický Genk nebo turecký Rizesor, má však v Soluni po květnovém prodloužení spolupráce platný kontrakt až do roku 2026.

Pakliže by však sportovní úsek Panathinaikosu přeci jen ohledně jeho získání uspěl, Brabec by vyměnil žlutou barvu za zelenou a teoreticky by ještě mohl stihnout přátelské zápasy proti celkům Hapoel Be'er Sheva a Rayo Vallecano.

Kteří slavní exreprezentanti mají své potomky v mládežnických výběrech Česka?