Plzeňský kapitán Hejda: Víme, že máme velkou sílu, chceme skončit do trojky

Plzeňský kapitán Hejda: Víme, že máme velkou sílu, chceme skončit do trojky
OBSAHUJE OHLASY

Plzeň chtějí podle trenéra Miroslava Koubka v nové prvoligové sezoně skončit na příčkách zaručujících start v evropských pohárech. O titulu zkušený jednasedmdesátiletý kouč, který se po minulém ročníku po osmi letech vrátil na lavičku západočeského klubu, na tiskové konferenci nahlas nemluvil. Západočeši by rádi napravili nepovedenou jarní část uplynulé sezony a předváděli atraktivnější fotbal.

Plzeňští v uplynulém ročníku na podzim prošli do skupiny Ligy mistrů, ale jaro se jim vůbec nepovedlo. V ligové tabulce nedokázali udržet první místo a nevyšla jim obhajoba loňského šestého titulu v klubové historii. Obsadili třetí příčku s výraznou bodovou ztrátou na vítěznou Spartu a druhou Slavii.

"Cítíme, že jaro nám nevyšlo. Takže prostor ke zlepšení je veliký. Jsme natěšení. Už se nemůžeme dočkat, až to vypukne a zápasy půjdou rychle za sebou. Víme, že máme velkou sílu. Nechtěl bych teď porovnávat nás a pražská S, my se soustředíme na sebe. Chceme skončit do trojky a uděláme pro to maximum," prohlásil kapitán Viktorie Lukáš Hejda.

Západočechům vyšla letní příprava. V sedmi zápasech si připsali šest vítězství a jednu remízu, v generálce porazili FC Kodaň 3:2. "Určitě je lepší, když vyhráváte i v přípravě, než prohrávat. Pak je větší chuť do přípravy a možná i víra v určitou cestu, kterou se vydáváme. Takže příznivé výsledky nám určitě neublížily, ale nepřeceňuji ani nepodceňuji je. Hlavně v Rakousku to byli nároční soupeři," řekl Koubek.

"Ostré zápasy jsou ale něco jiného, v přípravě hrajete často ve vesnickém prostředí, prostřídáte dvě jedenáctky. Je to příjemné, když se v přípravě daří, ale teď vše můžeme hodit do koše a začínáme znovu," doplnil nejstarší ligový kouč, jenž v roce 2015 získal se Západočechy ligový titul.

Viktorii čeká také kvalifikace Evropské konferenční ligy, v jejímž 2. předkole narazí na kosovskou Dritu. Na cestě do skupiny potřebují Západočeši přejít přes tři soupeře. "Postup do skupiny je pro nás jednoznačný cíl. Evropu chceme hrát, víme, co to obnáší. Uděláme pro to maximum. Věřím, že síla tu je, abychom to zvládli," uvedl Hejda.

Plzeňští vstoupí do sezony pod novými majiteli. Většinu v klubu před nedávnem převzala rakousko-švýcarská podnikatelská skupina FCVP GmbH, šéfovi Viktorie Adolfu Šádkovi zůstal menšinový podíl a bude nadále ve vedení coby předseda představenstva.

Západočeši mají v kádru 25 hráčů do pole a čtyři gólmany. Zcela novými tvářemi jsou pouze zkušený záložník Ibrahim Traoré ze Slavie a stoper Sampson Dweh, jehož příchod z Vyškova Viktoria dotahuje. Mladý Liberijec by měl pomoci při absenci zraněných obránců Milana Havla, Luďka Pernici a Filipa Čiháka. O jiných příchodech podle Koubka nyní klub nejedná.

"Téma zužování kádru jsme zatím ještě nediskutovali. Jako trenér jsem vždy raději, když mám z čeho vybírat. Určitě to souvisí s účastí ve třech soutěžích, počet hráčů je tak akorát. Pokud by se dařilo postupovat do dalších kol kvalifikace evropských pohárů, je to kvapík. Nemůže vám to uhrát 11, 15 ani 16 hráčů, potřebujete jich víc," řekl Koubek. "Myslím, že ještě na dvou třech místech sestavy máme otazníky," doplnil.

Mužstvu se během přípravy snažil vtisknout ofenzivnější styl. "Snažili jsme se hru trochu více zintenzivnit. Malinko to vysunout výše, aby tam bylo více presinku a přepínání. Je možná i nějaká korekce rozestavení. Ale že bych udělal nějaké zásadní změny, to si nemyslím. Bylo tu výborné mužstvo pod výborným trenérem," ocenil Bílka.

Mimořádně velký výběr má především v ofenzivě. "Ten balík je skutečně veliký. Jsou tam jména velmi renomovaná, hráči, kteří mají spoustu startů za národní mužstvo. Faktem je, že můžeme postavit jen tři, pokud budeme hrát na tři útočníky. Máme jich šest možná až sedm, je výhoda mít z čeho vybírat," dodal Koubek.

Zlín by se měl možná zaměřit na hráče, kteří mají k městu vztah, má jasno Vrba