Miami se snaží zlanařit Suáreze. Musí ale počkat, až hráč vyřeší patovou situaci s brazilským klubem

Miami se snaží zlanařit Suáreze. Musí ale počkat, až hráč vyřeší patovou situaci s brazilským klubem

Inter Miami se po podpisu Lionela Messiho a Sergia Busquetse snaží získat další bývalou hvězdu Barcelony Luise Suareze. Messiho bývalý parťák z útoku je ovšem pod smlouvou v Gremiu. Suarezovu přesunu na Floridu stojí v cestě právě brazilský klub. O situaci informoval portál ESPN.

Obávané trio Messi-Suarez-Neymar může být ze dvou třetin zpátky. Ofenziva, která naháněla strach celé Evropě, se může v Miami spojit do okleštěné podoby Messi-Suarez s dalším bývalým hráčem Barcelony Busquetsem v zádech.

Šestatřicetiletý uruguayský útočník zažil v Evropě opravdu skvostnou kariéru. Jeho jméno si spojíme především s Barcelonou, se kterou získal čtyři španělské tituly, avšak na Suareze jen tak nezapomenou ani v Amsterdamu, Liverpoolu nebo Madridu, kam přestupoval z Barcelony. 

Po sezoně 2021/22 se Suarez vydal zpět do rodné Jižní Ameriky. Nejprve hrál v klubu Nacional z jeho vlasti, poté zamířil do brazilského Gremia, kde působí dodnes. V Brazílii Suarezův střelecký prach rozhodně nezvlhnul. 13 branek v 30 zápasech tvoří solidní bilanci. Suarez je Gremiu zavázaný do konce roku 2024, avšak jeho kontrakt možná nebude dodržen.

Hráč je v současnosti nakloněn přestupu za Messim do Interu Miami. Nicméně, v cestě mu stojí jeho klub i jeho zdravotní stav. Suarez v poslední době reportuje bolesti v pravém koleni. Hráč byl vyšetřen klubovými doktory, kteří dle ESPN zdravotní stav hráče vyhodnotili tak, že bude hrát přes bolest, dokud za něj klub nenajde náhradu.

Suarez by dle ESPN rád odešel i z toho důvodu, že považuje MLS pro své koleno za méně fyzicky náročnou než brazilskou Serii A. Klub vnímá situaci tak, že když hráč odchází zraněný, neměl by ve svém novém působišti do konce roku hrát. Patovou situaci je hráč ochoten vyřešit tak, že Gremiu vrátí podstatnou část svých příjmů, pokud bude moci skutečně odejít. 

Vedení Miami čeká, jak situace okolo zkušeného Uruguayce dopadne. Další hvězda by se Interu mohla hodit - v MLS nevyhrál přes dva měsíce. K situaci se za Miami vyjádřil jeho vlastník Jorge Mas: "Nevím, jestli bude moci Suarez opustit Gremio. Jestli ano, můžeme se s ním dohodnout a přivést ho do Miami."