Klusáček ohledně předsezonních cílů Brna: Přebudovat kádr, zapracovat mladé a postoupit

Klusáček ohledně předsezonních cílů Brna: Přebudovat kádr, zapracovat mladé a postoupit

Luděk Klusáček a Jakub Řezníček promlouvali k novinářům na předsezonní tiskové konferenci Brna. Hlavním cílem Zbrojovky je okamžitě se vrátit do nejvyšší soutěže. Mezi cíle ostatní patří přebudování kádra a zapracování mladých tváří. 

"Cílů je víc, primární je jednoznačně postup. Tím dalším je přebudovat kádr, eventuálně s výhledem na první ligu. A k cílům patří i postup béčka, zapracování mladých hráčů," řekl nový trenér Luděk Klusáček, který má smlouvu na rok s dvouletou opcí. Šéfovat mu bude Zdeněk Psotka, který na konci června skončil jako technický ředitel FAČR.

Z prvoligového kádru už v Brně nejsou nejen hráči, kteří tu hostovali jako Filip Souček (Sparta), Šimon Falta (Plzeň) či Filip Blecha (Slavia). Do Sparty přestoupil talentovaný Michal Ševčík.

Naopak v Brně zůstal kanonýr Jakub Řezníček, byť o jeho služby mělo zájem několik prvoligových klubů. Pětatřicetiletý útočník chce klub pomoct zpět mezi elitu a v první lize pak přidat dvě branky, které mu chybí ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů. "Zklamání už vyprchalo, je třeba se vrátit. Příprava byla dobrá a pracujeme dobře," řekl novinářům Řezníček.

Nejznámější novou tváří je dvaatřicetiletý útočník Roman Potočný, jenž přišel na hostování z Českých Budějovic. Zadní řady posílili Martin Toml a Martin Nový. "Je před námi ještě spousta práce, protože polovina mužstva je de facto nová. Hráči se musejí sehrát. Vzhledem k četnosti změn byla příprava rychlá. Pro nás je důležité, aby výkony měly stoupající tendenci. Chceme bojovat o postup a nemůžeme si dovolit nějaké velké zaváhání," řekl Klusáček.

Cestu za postupovým cílem začnou Brňané v pondělí 24. července doma proti Vlašimi.