Vyhrál jsem třetí i druhou nejvyšší soutěž, jen ta první mi chybí, poodkryl svůj cíl Jurečka. Tím dalším je zahraničí

Vyhrál jsem třetí i druhou nejvyšší soutěž, jen ta první mi chybí, poodkryl svůj cíl Jurečka. Tím dalším je zahraničí
OBSAHUJE VIDEO

Slávistický záložník Lukáš Provod si pozval do třetího dílu svého podcastu "V doprovodu" svého ofenzivně laděného kolegu z Edenu Václava Jurečku.

Nejlepší střelec uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY s dvaceti trefami tak navázal na sportovního manažera slávistického áčka Přemysla Kováře a vedoucího týmu Stanislava Vlčka.

První hrábnutí do hráčské kabiny nebyla náhoda. Provod a Jurečka toho totiž mají hodně společného. Start v nižších soutěžích, následný rychlý vzestup, pozvánka do národního mužstva i časově náročné studium vysoké školy zakončené inženýrským diplomem...

"Když člověk dělá pořád jednu věc, nezvládne to. Moje vypnutí od fotbalu byla vysoká škola. Kdybych ji neměl, nedal bych to. Naučila mě houževnatosti, disciplíně. To jsou do života i fotbalu hrozně cenné věci," vyprávěl bývalý střelec Slovácka.

Ten přitom v Edenu nijak slavně nezačal a lepší měl až druhou polovinu soutěžního ročníku 2022/2023. Důvěru trenéra Jindřicha Trpišovského si definitivně vysloužil až v jarní části. "Nestresuje mě období, když se mi nedaří. Mám zkušenost, že stačí jedna branka, aby se to celé otočilo. Teď jsem si to zase dokázal. Měl jsem pět cílů, které jsem chtěl osobně splnit. Až na titul jsem dosáhl všeho. Klíčová je pro mě regenerace, a nebýt ve stresu, zbytečně se nehrotit," nabídl svůj recept rodák z Opavy.

A co dál? Také devětadvacetiletý konkurent Ivana Schranze, Mojmíra Chytila, Stanislava Tecla, Muhameda Tijaniho či Micka van Burena nosí v hlavě to, že by si rád vyzkoušel i nějaké zahraniční dobrodružství. Nejprve by však rád domácí titul. Ten mu totiž ještě v osobní sbírce chybí.

"Vyhrál jsem třetí nejvyšší soutěž, druhou, jen ta první mi chybí. Chci vyhrát titul! Chci hrát Evropu, chci se v ní ukázat, jako každý fotbalista bych si rád zkusil zahraničí. Pokud v evropských zápasech uspějeme jako tým, bude se dařit mně, bude to zase blíž. To je můj cíl, moje motivace. To mě žene dál," přiznal Jurečka.

Druhou ligu okořenila elitní jména. Nejzajímavější hráči, kteří v létě zamířili do F:NL?