Základní aspekty fotbalu se změnily, všímá si Zidane. Hra je prý daleko těžší

Základní aspekty fotbalu se změnily, všímá si Zidane. Hra je prý daleko těžší

Jako každý sport, i fotbal se vyvíjí směrem kupředu. Dříve vynikala spíše technika, dnes se sází hlavně na fyzické vlastnosti.

Zinédine Zidane je v současné chvíli trenérem na volné noze, a tak tráví čas studiem hry a občasnými analýzami zápasů. O jednu takovou se pokusil při svém posledním interview pro server Athletic.

„V podstatě teď působím jako fanoušek, co si vychutnává krásy této hry. A i když je ta hra jiná, než si ji pamatuju já, tak musím vzdát dnešní generaci hold, jak se s tím dokáže popasovat.

Co mě nejvíce fascinuje, je to, jak se hráči dokáží přizpůsobit dnešním fyzickým nárokům. Nejenže se fotbal zrychlil, ale navíc se od vás očekává, že budeme fit na tři zápasy týdně. A kdo z vás někdy dělal nějaký sport nebo konkrétně hrál třeba právě fotbal, ten ví, jak velký zápřah to pro tělo je.

V mé éře to fungovalo tak, že když jste měli fyzický problém, vynahradili jste si ho technikou. Dnes to tak ale už není. Dnes skutečně musíte být skvěle kondičně připraveni, abyste mohli vyniknout. Musíte mít jak techniku, tak i prvotřídní kondici,“ rozpovídal se Zidane.

Dřívější generace fotbalistů nebo i fanoušků to nepochybně vidí stejně. Jak se posunula doba, tak se zlepšily i podmínky, ve kterých se hraje. A protože je fotbal stále nejoblíbenější sport planety, tak se vymýšlí způsoby, jak těch zápasů mít co nejvíce. Například nyní reforma Ligy mistrů či nedávné zavedení Konferenční ligy.