Takhle se liga hrát nedá, ať je tu deset nebo třeba patnáct nových hráčů, postěžoval si rozčarovaný šéf Baníku

Takhle se liga hrát nedá, ať je tu deset nebo třeba patnáct nových hráčů, postěžoval si rozčarovaný šéf Baníku
OBSAHUJE OHLASY

Almási, Letáček, Tanko, Lischka, Ndefe, Ewerton a spol. neodstartovali nový ligový ročník zrovna slavně a z podještědského stadionu U Nisy odcestovali do Slezska po porážce 1:3 bez bodů.

Předsezonní prohlášení Baníku přitom byla velmi silná a sportovní ředitel Luděk Mikloško i hlavní trenér Pavel Hapal si pochvalovali zejména zařazení na vyšší rychlostní stupeň.

Realita na severu Čech však byla jiná a třiapadesátiletého vůdce trenérského štábu z Bazalů ostravská prezentace vyloženě namíchla. Nechápal zejména prvních pětačtyřicet minut a na spoustu změn v kádru se vymlouvat nechtěl...

"První půle byla z naší strany katastrofální. Neměli jsme pohyb, nevyhrávali jsme osobní souboje a velice naivně jsme bránili. To vyústilo ve vlastní gól. Hráli jsme pomalu, zdlouhavě jsme kombinovali. Takhle se liga hrát nedá, ať je tu deset nebo třeba patnáct nových hráčů," kroutil hlavou webem fcb.cz citovaný exšéf slovenského národního mužstva.

Ve druhém dějství se podle jeho názoru Baník zlepšil, ale na body to bylo i tak málo. "Po gólu z pokutového kopu jsme se trochu nadechli, měli jsme několik zakončení, ale kromě té penalty jsme už žádnou nevyřešili," posteskl si bývalý kouč Sparty, Zaglebie Lubin či Žiliny.

Reparát si může odbýt šampion české nejvyšší soutěže z ročníku 2003/2004 před vlastním publikem již 29. července, kdy za ním dorazí Slovácko. To je však papírově ještě o něco těžší soupeř, než byl Kozlův Slovan.

Chytilova hra zády k bráně je pro obránce peklo. S kvalitními hráči kolem z toho dokáže Slavia vyždímat ještě víc