Na louce se fotbal hrát nedá, Slavia potřebuje kvalitní trávník, radí sešívaným Fukal

Na louce se fotbal hrát nedá, Slavia potřebuje kvalitní trávník, radí sešívaným Fukal

V tradičním ligovém komentáři pro server aktualne.cz se někdejší reprezentační obránce Milan Fukal rozpovídal mimo jiné o Spartě a Slavii. Zdůraznil důležitost ubráněné nuly.

Obě pražská „S“ vstoupila do ligy výhrou shodně 2:0. Sparta porazila Olomouc, Slavia zase Hadec. „Stejný výsledek, stejná hodnota výhry. Přestože ani Olomouc ani Hradec moc nepředvedly, cenné je pro oba favority ubráněná nula. Pro hráče je to výborná vizitka, vzkazují trenérovi - hele, nedostali jsme gól, postav nás příště znovu. Sparta loni zbytečně kolikrát inkasovala, teď by to mělo být lepší,“ uvedl pro aktualne.cz Fukal.

Slavie musí vyřešit kvalitu hrací plochy. „Problémem Slavie je terén. Na takové louce, abych nepoužil slovo oraniště, se technický kombinační fotbal hrát nedá. Když budeš držet sedmdesát minut balon ve vzduchu a jen se prosazovat nákopy a silou, tak je to jedno, ale tohle Slavia nechce. Potřebuje kvalitní trávník a bude to muset nějak vyřešit,“ pokračoval osmačtyřicetiletý rodák z Jablonce.

I když minulou sezonu Sparta úvodní kolo prohrála, a nakonec se radovala z titulu, tak podle Fukala je vstup do ligy důležitý hlavně po psychické stránce.