Inter na lovu gólmana. Místo po Onanovi by mohla převzít náhrada za Neuera

Inter na lovu gólmana. Místo po Onanovi by mohla převzít náhrada za Neuera

Inter Milán potřebuje zacelit díru po odchodu Andrého Onany do Manchesteru United. Dle deníku Gazzetta dello Sport se pozornost Nerazzurri v současnosti upíná na Yanna Sommera, který přišel v zimě do Bayernu Mnichov kvůli zranění Neuera. Inter pomýšlí také na mladého brankáře Šachtaru Trubina. Preferuje ovšem jeho příchod jako volného hráče v roce 2024.

Škatulata, hejbejte se mezi evropskými brankáři. David de Gea opustil jako volný hráč Rudé ďábly. Ti si místo něj vyhlédli Andrého Onanu z Interu Milán. Černého Petra tak nyní drží Nerazzurri a pošilhávají po Sommerovi z Bayernu.

Švýcarský brankář přišel do bavorského velkoklubu teprve před půl rokem. Když si dlouhodobá jednička Bayernu Neuer při lyžování zlomila nohu, vedení klubu neváhalo a přivedlo okamžitou náhradu v podobě Sommera.

Čtyřiatřicetiletý brankář si v dresu Bayernu připsal 19 ligových startů, ve kterých zaznamenal pět čistých kont a s týmem získal ligový titul. Včera se objevil v přátelském zápasu Bayernu proti Manchesteru City v Tokiu. Přesto dle deníku Gazzetta dello Sport Bayern hledá novou pojistku za Neuera, který se dosud léčí.

Inter při námluvách těží z dobrého vztahu s Karlem-Heinzem Rummeniggem z vedení bavorského klubu. Zmíněný italský list se ovšem domnívá, že než dojde k nějaké akci, Bayern si přivede potřebnou náhradu. V jeho případě se mají skloňovat jména jako Raya, Bono, Sanchez nebo Grabara. Všichni z výčtu jsou fyzičtější než Sommer.

Dalším gólmanem, po kterém má vedení Interu pošilhávat, je mladý Anatoliy Trubin ze Šachtaru Doněck. Teprve jednadvacetiletý brankář už několik let plní roli jedničky ukrajinského týmu. Inter ale chce být v jeho případě trpělivý. Trubinovi končí smlouva v roce 2024. Pokud by nepodepsal novou, mohl by do Itálie přijít jako volný hráč. Sommer se tak může dočkat druhého krátkého angažmá v řadě.