Někdejší Sparťan Tetteh opustí Anglii. Míří k francouzskému nováčkovi

Někdejší Sparťan Tetteh opustí Anglii. Míří k francouzskému nováčkovi

Jednu dobu patřil k výrazným postavám českých trávníků. Benjamin Tetteh hrál za Slovácko či Bohemians, největší stopu ale zanechal ve Spartě. Teď vyráží na další zahraniční angažmá. 

Podle Patricka Juillarda, francouzského novináře, chtěli nově postoupivší FC Méty podepsat smlouvu s šestadvacetiletým útočníkem Tettehem. Vše potvrdil i deník L'Équipe, podle něhož již došlo k dohodě o přesunu ghanského hráče.

Tetteh, borec se sedmi reprezentačními starty, přišel do Hullu City zadarmo loni v létě po vypršení smlouvy v tureckém Malatyasporu. Během svého působení v Hullu v Championship v minulé sezóně nastoupil do patnácti zápasů, v nichž jednou skóroval a zaznamenal čtyři asistence.

Jeho pobyt na východním pobřeží Anglie však bude krátký. Podle Juillarda jsou rokování mezi Métami a Hullem v poslední fázi. Vše podstatné bylo vyřešeno, nyní je třeba doladit pouze drobné detaily. Jeho podpis je tedy na spadnutí.

Méty chtějí před nadcházející sezónou pořádně posílit svůj kádr. Francouzský klub se po sestupu do druhé ligy v roce 2022 odrazil zpět do Ligue 1 hned při prvním startu. Nechce se tedy stát klubem, jenž paběrkuje mezi dvěma soutěžemi.