Nejdražší transfery léta? Anglickou dominanci narušil (zatím) jen Real

Nejdražší transfery léta? Anglickou dominanci narušil (zatím) jen Real

Letošním letním přestupním obdobím pořádně zahýbala Saúdská Arábie, do které se přesouvá řada zkušených hráčů z předních evropských lig. Leckdy jde o sumy v řádu desítek milionů eur, ale na největší transfery léta to nemá. Které přesuny v uplynulých týdnech byly vůbec nejdražší?  

I letos se projevuje obrovská kupní síla anglických celků. Šest ze sedmi nejnákladnějších přestupů tohoto léta totiž mají na svědomí celky zpoza kanálu La Manche! Jedinou výjimkou je Real Madrid, který si za 103 milionů eur pořídil Judea Bellinghama z Borussie Dortmund.

Jinak hrají prim anglické celky. Konkrétně především Arsenal, který nezvládl závěr loňského ročníku a přišel o titul. Aby to letos bylo lepší, rozhodl se posílit. Hlavním tahákem je Declan Rice, jenž přišel z West Hamu za 116,6 milionu eur a je tak zatím nejdražším přestupem tohoto období.

Kanonýři ovšem drží i třetí příčku, kterou okupuje Kai Havertz. Toho si Gunners koupili z Chelsea za 75 milionů eur. Jasně tak dávají najevo, že to tým manažera Mikela Artety s útokem na mistrovský titul myslí smrtelně vážně.

Na čtvrté příčce bychom našli Dominika Szoboszlaie, jenž přestoupil z Lipska do Liverpoolu za 70 milionů eur. Dalším velkým odchodem z Chelsea byl Mason Mount, jehož vykoupil Manchester United za 64,2 milionu eur.

Jen o 200 tisíc eur méně zaplatil Newcastle AC Milánu za Sandra Tonaliho a další obří přísun peněz do pokladny Lipska obstaral Christopher Nkunku, který za 60 milionů eur zamířil na Stamford Bridge.