Opava vyšla mladému brankáři vstříc a Kubný spojil svou další budoucnost s nedalekým Baníkem

Opava vyšla mladému brankáři vstříc a Kubný spojil svou další budoucnost s nedalekým Baníkem

Mikuláš Kubný již nepatří druholigové Opavě, nýbrž prvoligovému Baníku, ve kterém byl zapůjčen na hostování již v první polovině letošního roku.

Mistr české ligy z roku 2004 totiž v jeho případě aktivoval opci na trvalý přestup a brankář s jedním druholigovým startem ze závěru roku 2020 tak bude moci navázat na rozdělanou práci v ostravské devatenáctce.

Sportovní manažer Opavy Jaroslav Kolínek připomněl, že stále ještě osmnáctiletému teenagerovi v létě končila smlouva a že se s mladíkem domluvil na jejím prodloužení.

"Po skončení podzimní části uplynulé sezony vyjádřil přání odejít do týmu, kde by mohl chytat celostátní dorosteneckou ligu. V tom jsme mu vyšli vstříc," pronesl na webu sfc.cz funkcionář.

Baník ho tak přivedl do svých struktur natrvalo a sportovní úsek nedaleké Opavy mu už tak může popřát pouze hodně štěstí...

Trio Martin Hrubý, Jakub Markovič a Jiří Letáček se však ještě o místo strachovat nemusí. Ostrava ho totiž určitě zařadí do rezervy, kterou od 6. 8. dál čekají boje v MSFL.

Dostane na Bazalech proti rezervě Karviné od nového kouče béčka Josefa Dvorníka šanci on, nebo jeho vrstevník Josef Struhař?

Boleslav může do Karviné vyrazit klidná. Udrží Sparta poprvé od loňského podzimu tři čistá konta v řadě?