Šok v Premier League! Trenér Wolves těsně před sezonou opustil klub

Šok v Premier League! Trenér Wolves těsně před sezonou opustil klub

Přes den se začaly rojit spekulace, teď je to oficiální. Julen Lopetegui, až dodnes trenér anglického Wolverhamptonu, skončil na lavičce jen pár dní před startem Premier League. 

Wolverhampton to už oficiálně oznámil. Julena Lopeteguiho by měl na lavičce na Molineux rychle nahradit Gary O'Neil.

V prohlášení klubu se uvádí: "Wolves a Julen Lopetegui se dohodli na rozchodu, čímž ukončili devítiměsíční působení Španěla ve funkci hlavního trenéra klubu. Lopetegui nastoupil do Wolves v listopadu a úspěšně dovedl klub k záchraně v Premier League, nicméně hlavní trenér a klub uznali a akceptovali rozdílné názory na některé otázky a dohodli se, že smírné ukončení smlouvy je pro všechny strany nejlepším řešením."

Lopetegui byl najat před loňskou zimní přestávkou, kdy převzal Wolves na dně Premier League. Pod Španělovým vedením však pohodlně přežili a kampaň zakončili na 13. místě.

Jakékoli zdání pozitivního vývoje se však rychle vytratilo a Lopetegui obvinil majitele klubu, že ho uvedli v omyl ohledně finanční situace. Právě zde měl být kámen úrazu. 

Lopetegui naznačil, že byl ponechán v nevědomosti ohledně rozsahu jejich problémů a jeho naděje na rozvoj týmu byly rázem fuč. Poté veřejně vyjádřil svou nespokojenost se situací.

Gary O'Neil, bývalý šéf Bournemouthu, je nyní hlavním favoritem na post trenéra. Během svého působení ve funkci šéfa Cherries udělal O'Neil dojem na celou ligu. Loni v listopadu se stal stálým manažerem, ale na začátku letošního léta byl propuštěn a nahradil ho Andoni Iraola.