Nový trend s delším nastavením? De Bruyne se ptá, proč nikdo nedá na názor hráčů. Nelíbí se to ani rozhodčím

Nový trend s delším nastavením? De Bruyne se ptá, proč nikdo nedá na názor hráčů. Nelíbí se to ani rozhodčím

Jeden z nejlepších středopolařů současnosti Kevin De Bruyne okomentoval nový trend, který do fotbalu přináší větší porci nastaveného času a žádná lichotivá slova to nebyla.

Krátkodobý a dlouhodobý cíl Rashforda? 40 branek za sezonu a vymazání gólového rekordu Rooneyho

Stalo se tak nedlouho po střetu jeho Manchesteru City s Arsenalem v rámci Community Shield. V něm londýnští "Kanonýři" vyrovnali až ve třinácté minutě nastavení a nakonec si dokráčeli pro trofej po penaltovém rozstřelu.

Spousta nastavených minut vadí podle dlouholetého belgického reprezentanta z modré strany Manchesteru nejen samotným hráčům, ale i rozhodčím. Rozpovídal se o tom na stránkách britského Daily Mailu.

"Mluvili jsme o tom s hráči Arsenalu i sudími. Oni tolik nastavovat nechtějí, ale je to nové pravidlo, takže se jím musí řídit," posteskl si dvaatřicetiletý oblíbenec Josepa Guardioly.

A podle ikony z Etihad Stadium může být ještě hůře. "Víte, co se stane, když hrajete s týmy z nižších lig, které zdržují? Dokážu si představit, že se to může vyšplhat až na 20 či 25 minut," přidal zkušený záložník úřadujícího šampiona Premier League.

"Příští středu budeme hrát evropský Superpohár se Sevillou, nastaví se 15 až 20 minut a pak nás hned v sobotu čeká Newcastle United. To jsou dvě prodloužení, nemá to smysl," čertila se hvězda, jehož klubu začíná nový ligový ročník v pátek na půdě Burnley.

Komunikace o tom, že zápasů je příliš a že je kalendář narvaný natolik, že je to nebezpečné pro psychickou i fyzickou pohodu hráčů, probíhá podle jeho slov mezi fotbalisty a trenéry již roky.

"Chtějí delší zápasy i větší intenzitu. My ale chceme být v dobré kondici a odevzdat 100 procent klubu i fanouškům. Proč na naše názory nikdo nedá?," ptal se odchovanec Genku, jenž si poprvé vyzkoušel ostrovní fotbal díky Chelsea.

Sám De Bruyne přitom patří k nejvytíženějším borcům soudobé mapy a rozhodně nejde říci, že by byl líný na krok. Ačkoliv musel v předešlém soutěžním ročníku vynechat z různých důvodů hned 16 zápasů, i tak nasbíral neuvěřitelných 57 startů.

Šok v Premier League! Trenér Wolves těsně před sezonou opustil klub