Česká trenérská stopa na Slovensku? Zbyli jen dva!

Vzájemná spolupráce na fotbalové trase Česko – Slovensko roky fungovala. A to i trenérsky. Mnoho českých koučů působilo pod Tatrami, nicméně v této sezoně zbyla jen dvě jména. Obě ale ve velmi zajímavých klubech.

ROMAN SKUHRAVÝ

Ročník 1975? Stejně jako Hynek! A i Skuhravý vede velmi zajímavý tým. Podbrezová sice nezarytým fanouškům moc říkat nemusí, ale vězte, že jde o zajímavý klub.

Skuhravý dovedl tým mezi slovenskou elitu ze druhé ligy. A hned ve své druhé sezoně, té minulé, zaujal celou soutěž. Po základní části jeho týmu patřilo čtvrté místo, což byl parádní úspěch.

Shodou okolností i Skuhravý má za sebou minulost v pražské Dukle, kde odtrénoval přes osmdesát zápasů. Kromě toho u nás vedl Opavu, Jablonec nebo Varnsdorf.

Nicméně větší plody práce sklízí až na Slovensku, přesněji ve městě, které má 3,5 tisíce obyvatel a kterému dominují tamní železárny.

Ty jsou sice významným partnerem klubu, ale zběsilé nákupy zahraničních hráčů nečekejte. Naopak, tým i Skuhravý staví primárně na Slovácích. A pokud to jde, odchovancích.

"Netajíme se tím, že chceme být úspěšní. Naší ambicí je čelit nejlepším, bojovat s nimi. Jsme ale připraveni i na to, že to nemusí být tak jednoduché. Musíme přiznat, že změny v kádru byly před sezonou zásadní a tým je výrazně omlazený. Máme respekt k lize i k soupeřům," poznamenal Skuhravý pro šport.sk.

Zatím si ale může mnout ruce. Dva zápasy, dvě výhry, šest vstřelených branek a první místo v tabulce.