Ronaldo se prosadil počtvrté v řadě a Al-Nassru vystřelil účast v sobotním finále Arabského poháru

Ronaldo se prosadil počtvrté v řadě a Al-Nassru vystřelil účast v sobotním finále Arabského poháru
OBSAHUJE VIDEO

Cristiano Ronaldo je pro svůj tým mimořádně důležitý i v osmatřiceti letech. Uprostřed tohoto pracovního týdne slavný Portugalec rozhodl o postupu Al-Nassru do finále Arabského poháru.

V semifinálovém klání soutěže proti iráckému týmu Al Shorta vstřelil v Abhá jedinou brankou zápasu, jíž dosáhl patnáct minut před koncem z úspěšně proměněného pokutového kopu.

Velezkušený CR7 sice míč propasoval do sítě soupeře již v prvním dějství, nicméně tehdy ještě jeho zásah nebyl uznán pro ofsajd.

Pětinásobný vítěz Ligy mistrů se mimochodem trefil již počtvrté v řadě - předtím dokázal skórovat i proti Monastiru, Zamaleku a Casablance.

Jeho krajan na lavičce Al-Nassru Luís Castro nominoval do základní sestavy také Maného, Taliscu, Fofanu, Tellese i Brozoviče, což znamená, že nasadil to nejlepší, co má momentálně k dispozici.

Al-Nassr, jenž už je neporažen sedm utkání v řadě, v rámci nichž narazil i na PSG či Inter Milán, bude čekat v boji o trofej Al-Hilal, který se dostal do finále přes Al Shabab (3:1) i přesto, že hrál většinu utkání v deseti.

Arabský pohár vyvrcholí v Taifu druhou srpnovou sobotu. Ronaldovi se pokusí překazit cestu k úspěchu nejen Portugalci Jorge Jesus a Rúben Neves, ale i Milinković-Savić a Koulibaly.

Messiho očekávaný debut v MLS se kvůli úspěchům v poháru odkládá a v příštích dvou týdnech k němu nedojde