Smáli se mu, nyní se o něj přetahuje Real Madrid s Bayernem!

Smáli se mu, nyní se o něj přetahuje Real Madrid s Bayernem!

Hodně nepříjemná zpráva zasáhla jen pár dní před startem španělské LaLigy Real Madrid, když se na tréninku zranila gólmanská jednička Thibaut Courtois. Belgičan s velkou pravděpodobností přijde o celou sezonu, takže Bílý balet lanaří posilu mezi tři tyče. Hodně vysoko na seznamu je Kepa Arrizabalaga.  

Brankář Chelsea je podle goal.com v komfortní situaci. Kromě možnosti setrvat na Stamford Bridge se o něj zajímají také dva velkokluby, které hasí zdravotní problémy svých jedniček. Mimo Realu je ve hře také Bayern Mnichov, který si na návrat Manuela Neuera ještě počká.

V obou případech by ovšem mělo jít pouze o hostování, nikoli o přestup. Důvod je jasný. Až se Courtois s Neuerem uzdraví, opět se postaví mezi tři tyče. Navíc španělský brankář nemá takovou kvalitu, aby mohl těmto dvěma ikonám dlouhodobě konkurovat. Do Chelsea přitom šel jako velký talent, ale chyb předvedl výrazně více než bylo zdrávo a často čelil posměchu fanoušků.

Větší šance se dávají Realu, který o Kepovi přemýšlel již v roce 2018, ale tehdejší kouč madridského giganta Zinedine Zidane transfer stopnul.

Nicméně nyní je situace zcela odlišná, a navíc osmadvacetiletý rodák z Ondarroy by se návratu na Pyrenejský poloostrov, kde v minulosti oblékal dres Valladolidu nebo Bilbaa, nebránil.

V hledáčku Los Blancos byl i Yassine Bono ze Sevilly, ale andaluský celek si řekl více peněz, než byl Real ochoten zaplatit, a zároveň bude Bono v lednu na Africkém poháru národů, což je také komplikace.

Pokud by se Kepa skutečně na San Bernabéu vypravil, bojoval by o post jedničky s Ukrajincem Andrijem Luninem.