Šestnáctičlenný kádr a klimatické podmínky na Maltě nám to ztíží, míní Koubek před odvetou s Gzirou

Šestnáctičlenný kádr a klimatické podmínky na Maltě nám to ztíží, míní Koubek před odvetou s Gzirou

Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek poskytl před odvetným utkáním třetího předkola Konferenční ligy s maltskou Gzirou rozhovor pro Radiožurnál. V něm se domnívá, že Západočechy čeká těžší utkání než úvodní střetnutí v Doosan aréně. Plzeňský lodivod poukazuje na komplikace spojené s úzkým kádrem, který na Maltu odcestoval, a náročnými klimatickými podmínkami.

"Ve čtvrtek to bude těžší zápas. Samozřejmě jsou tady nějaké klimatické podmínky, které nejsou úplně komfortní. I když nebudou ani pro maltského soupeře. Bylo vidět už v Plzni, že Gzira je statečné, bojovné mužstvo. Vím, že nás tady nečeká nic lehkého, budou se určitě prezentovat bojovným výkonem a budou nám to chtít co nejvíc znepříjemnit. Musíme být velice ve střehu," řekl Koubek.

Plzeňští minulý čtvrtek nad maltským outsiderem od začátku do konce dominovali. Góly vstřelili Pavel Bucha, Rafiu Durosinmi, Pavel Šulc a střídající Jan Kopic, domácí hráči navíc čtyřikrát trefili brankovou konstrukci. Gzira s šesti Jihoameričany v základní sestavě prakticky neohrozila brankáře Jindřicha Staňka.

"Vždycky je to o tom, co jim z našeho pohledu dovolíme. Hráli jsme ten zápas dobře, hlavně v atributech presinku a přepínání po ztrátě míče. Bylo vidět, že jim to trošku dělalo problém. Pod tlakem, který jsme na ně vytvořili v některých fázích hry, úplně nepřišly na odiv jejich technické dovednosti," mínil Koubek.

Západočeši po jeho návratu na lavičku úvodní tři soutěžní utkání v sezoně nevyhráli, ale vydřeným triumfem 2:1 nad Dritou v odvetě 2. předkola Konferenční ligy nastartovali vítěznou sérii, která aktuálně čítá čtyři zápasy. "Dostali jsme se do úzkých, jeli jsme do Prištiny s nulovým náskokem, bylo to 0:0. Toužili jsme to zvládnout, což se podařilo. Možná, že v ten moment se uvolnilo napětí v hlavách hráčů a začali ukazovat svůj potenciál," prohlásil plzeňský trenér.

V Ta' Qali bude postrádat hned osm hráčů. Vedle zraněných obránců Milana Havla, Luďka Pernici, Filipa Čiháka a univerzála Jana Sýkory kvůli zdravotním problémům zůstali doma také ofenzivní hráči Tomáš Chorý, Matěj Vydra, Erik Jirka i krajní bek Radim Řezník. "Je to problém. Hrajeme čtvrtý anglický týden. Čím víc máte hráčů, tím víc můžete zátěž rozložit. Pokud se to scvrkává na 16 hráčů, tak to zas až tak nerozkládáte," dodal Koubek.

Pokud Viktoria v odvetě s Gzirou nedopustí senzaci, v závěrečném 4. předkole o skupinu se utká s vítězem souboje mezi kazachstánským Tobolem Kostanaj a severoirským Derry City. Úvodní duel Tobol doma vyhrál 1:0.