Chybí poslední krůček a Barcelona přivítá nového krajního beka. Jeho srdce nechtělo jiný klub

Chybí poslední krůček a Barcelona přivítá nového krajního beka. Jeho srdce nechtělo jiný klub

Talentovaný obránce João Cancelo už brzy opět vymění dres. Jeho služeb využije vítěz posledního ročníku španělské LaLigy.

João Cancelo hostoval od ledna 2023 v Bayernu Mnichov, odkud se vrátil zpátky do Manchesteru City, kde ovšem z velice osobních důvodů, jež nás odkazují na spory s manažerem Pepem Guardiolou, odmítá pokračovat.

Guardiola není trenérem, který by si v kádru držel nespokojené hráče, a proto dal devětadvacetiletému portugalskému reprezentantovi již podruhé zelenou k tomu, aby si vyjednal nové angažmá. A to on udělal.

Jak uvádí renomovaný novinář Fabrizio Romano, Cancelo od samotného počátku toužil po přesunu do Barcelony, která jeho zájem opětovala. Mezi oběma stranami vznikla verbální dohoda, která má být co nevidět stvrzena oficiálním podpisem smlouvy. 

„Půjde o roční hostování s následnou opcí na trvalý přestup. João chtěl od samotného počátku jenom Barçu a odmítal jednat s jinými kluby. Teď je dohoda velice blízko. Vše je jen otázkou času,“ informoval  Romano.

Cancelo je univerzální krajní bek, který dokáže zahrát jak nalevo, tak i napravo. Ba co víc, neztratí se ani na křídle. Na obránce je totiž skvěle technicky vybavený, a kdyby nebylo jeho sporu s Guardiolou, jistě by si ho Citizens rádi nechali.

Barcelona si nicméně sama prochází drobnou obměnou kádru, jehož stálice v podobě Sergia Busquetse či Jordiho Alby se vydaly hledat štěstí jinam. Takový Alba měl přitom platnou smlouvu ještě na příští rok. S klubem se však dohodl na předčasném ukončení.