Dest po dvou letech opouští Barcelonu, vrací se do Eredivisie

Dest po dvou letech opouští Barcelonu, vrací se do Eredivisie

Po dvou letech a bez jakýchkoliv fanfár z katalánského velkoklubu odchází americký obránce Sergiño Dest. Dvaadvacetiletý hráč se minimálně na rok vrátí do své domoviny. 

Ačkoliv Sergiño Dest reprezentuje Spojené státy americké, narodil se v nizozemském městě Almere a celé své mládí strávil právě v Nizozemsku. A právě tam se opět po dvou letech vrací.

Angažmá v Barceloně mu nevyšlo a díru do světa neudělal ani na hostování v AC Milán. Nově se tak pokusí oživit svou kariéru v PSV Eindhoven, tedy u hlavního rivala Ajaxu, ve kterém Dest začínal.

Zatímco ale Barcelona získala finanční odstupné za Francka Kessiého a Ousmane Dembélého, za amerického beka se tak zatím nestane. Do Eindhovenu totiž hráč podle novináře Rika Elfrinka míří jen na hostování.

Dest má do čtyřiadvaceti hodin absolvovat zdravotní prohlídku a následovat bude podpis roční smlouvy. Ta bude obsahovat i opci na trvalý přestup a vedení Barcelony v čele se Xavim doufá, že na konci sezony bude uplatněna. Dodejme, že premiéru by si Američan mohl odbýt již v úterý v utkání o Ligu mistrů proti Rangers.