Matičův odchod? Mourinho ho těžce kouše, osočil hráče i nový klub

Matičův odchod? Mourinho ho těžce kouše, osočil hráče i nový klub

To, že trenér José Mourinho nechodí pro ostrá slova daleko, je známá věc. Naposledy si před novináři postěžoval na chování, které předvedl Nemanja Matič, jeho oblíbený svěřenec.

Trenéra AS Řím totiž zaskočilo rozhodnutí pětatřicetiletého záložníka odejít z italské metropole do Rennes. Portugalský šéf se se srbským záložníkem zná už dlouho. Matiče trénoval Mourinho ve třech různých klubech - v Chelsea, Manchesteru United a poté v Římě.

Přestože s Giallorossi vstupoval do posledního roku smlouvy, trojnásobný vítěz Premier League s Blues (2010, 2015 a 2017) se rozhodl, že chce pokračovat v kariéře v Bretani.

Jak informoval portál Foot Mercato, bývalý manažer Realu Madrid a Manchesteru United si na Matičovi a Stade Rennais vylil zlost hlavně za způsob, jakým byl přestup uskutečněn.

"Co si myslím o panu Matićovi? Myslím, že by měl mluvit a vysvětlovat on," rýpl si Mourinho. "Poté, co jsem vyslechl sportovního ředitele Rennes, pana Maurice, si myslím, že už není co vědět. Mluvili spolu měsíc, jednali, nic víc k tomu není třeba dodávat."

Mourinho dodal, že s Matičem počítal pro tuto sezonu, přičemž AS Řím čeká také účast ve skupinové fázi Evropské ligy.

"Nečekali jsme, že pan Matič odejde. Matič za nás v minulé sezoně odehrál 50 zápasů, byl pro nás důležitým hráčem," řekl Portugalec. Po odchodu srbského reprezentanta z AS Řím se musel klub ze Serie A ponořit na přestupový trh pro posilu do středu pole. Nakonec vlci přivedli záložníky z PSG Leandra Paredese a Renata Sanchese.