Chelsea hledá cestu, jak se zbavit Lukakua: Nyní by mohl zamířit na roční hostování do AS Řím

Chelsea hledá cestu, jak se zbavit Lukakua: Nyní by mohl zamířit na roční hostování do AS Řím

Londýnská Chelsea se pokoušela Romelua Lukakua prodat do Saúdské Arábie, Interu Milán či Juventusu. Z různých důvodů však všechny tyto plánované přestupy selhaly. Vedení "The Blues" se tedy rozhodlo, že se pokusí belgického útočníka alespoň na rok poslat na hostování. Podle anglického novináře Matta Lawa nyní zájem o služby útočníka projevuje italský AS Řím.

Sága kolem Lukakuova odchodu z Chelsea bude pokračovat i v příštím roce, neboť se zdá, že spoluhráč De Bruyneho z belgické reprezentace odejde z Londýna do AS Řím pouze na roční hostování.

K tomu byla Chelsea donucena poté, co odmítla dvě nabídky od Interu v hodnotě 23 milionů a 26 milionů liber. Lukaku zároveň odmítl lákavý přestup do Saúdské Arábie a následně také do do Juventusu, který byl posledním klubem, jenž se pokoušel domluvit trvalý přestup před uzávěrkou letního přestupového okna.

Juventus by si Lukakua mohl dovolit koupit jedině v případě, že by se jim podařilo prodat Dušana Vlahoviče, nebo by provedli výměnu za Lukakua s dalším doplatkem, o tom ovšem neuvažovali v Londýně.

Podle Matta Lawa by Chelsea měla z Říma obdržet poplatek ve výši 8-9 milionů liber a Římané by měli rovněž hradit celý plat belgického útočníka v případě, že bude souhlasit s jeho snížením na zhruba 7 milionů liber ročně. 

Pro Lukakua by se tak jednalo již o sedmý profesionální klub, ve kterém by působil. Belgický reprezentant prošel Anderlechtem, Chelsea, West Bromwichem, Evertonem, Manchesterem United a Interem Milán.