Návrat na vítěznou vlnu před Dinamem Pavelku potěšil: Někteří kluci si zase odpočinuli, to byl dílčí plán

Návrat na vítěznou vlnu před Dinamem Pavelku potěšil: Někteří kluci si zase odpočinuli, to byl dílčí plán

Nejstarší člen soudobého sparťanského kolektivu s kapitánskou páskou na ruce David Pavelka si připsal proti Karviné (3:1) třetí start v ligové sezoně, který navíc okořenil trefou po hodně dlouhé době. 

Předtím se totiž naposledy prosadil v úvodu listopadu loňského roku v plzeňské Doosan aréně.

Letenské "S" si navíc odbylo domácí premiéru ve výročních černých dresech, jež se celému kádru hrozně libí.

"Po Jablonci věříme, že budou vítězné. Teď se nám v nich hraje dobře a doufám, že takových zápasů bude co nejvíc," vzkázal na oficiálních stránkách Sparty dvaatřicetiletý záložník.

Nejofenzivnější tým soutěže se navíc po šestém kole opět vrátil na čelo tabulky, což je pro Pavelku a spol. bonus.

"My jsme zaslechli, že Slavia klopýtla, ale v minulé sezoně se nám asi dvakrát nebo třikrát stalo, že když Slavia klopýtla, tak jsme si to dali do hlavy a většinou jsme pak ty zápasy nezvládli," vrátil se k nedávné minulosti bývalý hráč turecké Kasimpasy.

Sparta zvládla zápas po třech utkáních bez výhry, což se jí před blížící se odvetou s Dinamem Záhřeb hodí. Tím spíš, že chorvatský obr o víkendu v HNL přetlačil 2:1 Rijeku a na vítězné vlně je také.

"Potřebovali jsme se dostat na vítěznou vlnu. To se povedlo. Někteří kluci si zase odpočinuli, to byl dílčí plán. Jediná kaňka je, že jsme to nedohráli na víc gólů," uzavřel Pavelka.

On sám zatím do pohárových předkol dosud nezasáhl a ve všech třech případech byl na lavičce náhradníků. Jak tomu asi bude ve čtvrtek v epet ARENĚ?

Druholigoví hráči z velkoklubů? Štace v Salcburku, Manchesteru United i Interu