Procentuální držení míče? Mezi nejlepšími třemi ligovými celky jsou poslední České Budějovice

Procentuální držení míče? Mezi nejlepšími třemi ligovými celky jsou poslední České Budějovice

Jak důležité je ohledně výsledků a postavení v tabulce držení míče? Vzhledem k tomu, že se po šesti ligových kolech nachází mezi prvními třemi týmy s nejvyšším procentem také poslední Dynamo, které nejčastěji prohrálo (5) a obdrželo nejvíce branek (19), tak zřejmě nepříliš valné. 

To, že územní převaha vesměs nic neznamená, pak dokresluje i pátý nejlepší výsledek Baníku, který je přitom v tabulce až jedenáctý, nebo šestá příčka Pardubic, jimž dokonce patří až třináctá pozice, když mají stejně bodů jako předposlední Zlín s Jabloncem.

Přes padesátiprocentní držení míče se dostalo v dosavadním ligovém průběhu pouze sedm klubových adres a to, že jsou na čele Slavia se Spartou, zřejmě nemůže nikoho překvapit. Úřadujícím vicemistrům z Edenu se dokonce podařilo jako jediným překročit šedesátiprocentní hranici (63,5%).

Mezi celky, které drží míč častěji na svých kopačkách, pak patří také Viktoria Plzeň a Slovácko, které se drží ve špičce již několik ročníků v řadě a v této sezoně obhajují páté místo.

Nejhorší výsledky, což je však třeba dát do uvozovek, protože území převaha vážně nic moc neznamená, mají v Hradci Králové (41,2%), Teplicích (42,8%) a Mladé Boleslavi (44,4%). Soubor trenéra Marka Kuliče je přitom sedmý a to má odehrán o zápas méně.

Jak asi s pořadím zamíchá sedmé kolo, v němž se primát obhajující Sparta přestaví na stadionu U Nisy, Slavia přivítá ve Vršovicích nováčka z Karviné a na jihočeský Střelecký ostrov dorazí Jablonec?

Držení míče:

63,5% - SK Slavia Praha
57,2% - AC Sparta Praha
55,7% - SK Dynamo České Budějovice
53,4% - FC Viktoria Plzeň
52,8% - FC Baník Ostrava
52,3% - FK Pardubice
51,2% - 1. FC Slovácko

Teď je mé přání hlavně hrát, aby se mi dařilo a měl jsem zase radost z fotbalu, líčí teplický nováček Hronek