Kde v lize hledat nejpilnější sběratele čistých kont? Ostrava, Uherské Hradiště a pražské Vršovice

Kde v lize hledat nejpilnější sběratele čistých kont? Ostrava, Uherské Hradiště a pražské Vršovice

Protože už je ve FORTUNA:LIZE odehráno sedm kol a rozjezd je za námi, dle čísel se dá pomalu usuzovat také to, kteří brankáři by letos mohli bojovat o status nejpilnějšího sběratele nul.

K tomuto datu jich nasbíral nejvíce Jiří Letáček (4), jenž za Baník odchytal úplně všechno a jednoznačně smetl ze stolu všechny pochyby o tom, že se tradiční slezské značce rychle nepodaří zacelit díru po dlouhodobé jedničce Janu Laštůvkovi.

I když jsou v kádru trenéra Pavla Hapala také Jakub Markovič a nadějný teenager Martin Hrubý, který už má na kontě dva starty z uplynulého ročníku, proti o něco zkušenějšímu borci, jenž píše svůj ostravský příběh něco málo přes rok, aktuálně nemají žádnou šanci.

196 centimetrů vysoký strážce svatyně s pardubickou minulostí, jenž operuje mezi elitou čtvrtý ročník v řadě, doposud odehrál na nejvyšší úrovni 39 soubojů a nulu vychytal hned třináctkrát.

Víte, že letošní prvoligovou sezonu již okusilo celkem třiadvacet strážců svatyně?
Víte, že minimálně jeden čistý zápas má za sebou hned 15 gólmanů včetně Petera Vindahla, Oliviera Vliegena či Jindřicha Staňka?

V ligové sezoně 2023/2024 zatím čtyřiadvacetiletý gólman nechal za sebou i o dost ostřílenější borce, konkrétně slávistu Ondřeje Koláře (3) a Milana Heču (3), jenž se vrátil v letní přestávce do Slovácka ze Sparty.

Minimálně dvě nuly pak mají za sebou také teplický Tomáš Grigar, jablonecký Jan Hanuš, Michal Reichl z Bohemians 1905 i Matúš Macík ze Sigmy Olomouc.

Pokud jde o nejdelší sérii bez inkasované branky, před Letáčka (223 minut) se těsně dostal jak jablonecký Jan Hanuš (224), tak Ondřej Kolář (228), jenž byl v posledním ligovém kole nahrazen mezi třemi sešívanými tyčemi Alešem Mandousem.

Letáček však zmíněnou dvojici poráží v úspěšnosti zásahů (70,8%), jichž musel v dosavadním ligovém průběhu vytáhnout již sedmnáct. Oproti pouhým pěti zákrokům Koláře během šesti zápasů je to znatelný rozdíl.

Brankáři s nejvíce čistými konty:

4 - Jiří Letáček (Baník)
3 - Milan Heča (Slovácko)
3 - Ondřej Kolář - Slavia

Návrat ztraceného syna? Ofenzivní trn z paty by mohl vytrhnout zlínské družině starý známý Poznar