Hapal se v Ostravě nehodlá ukolébat dobrou náladou: Tomu, abychom byli v co nejlepší formě, jdeme naproti tvrdou prací

Hapal se v Ostravě nehodlá ukolébat dobrou náladou: Tomu, abychom byli v co nejlepší formě, jdeme naproti tvrdou prací

Baník prohrál z posledních pěti duelů pouze jednou, když byl v Edenu těsně přetlačen Slavií. Zbylé čtyři zápasy ovšem zvládl vždy vítězně a to s celkovým skóre 8:0.

Čtyři triumfy 2:0 v řadě, které vystřelily slezskou značku na průběžné šesté místo, vnesly do ostravských řad potřebný klid.

"Hráči vnímají, že se zlepšujeme, a to jak běžecky, tak také kvalitou hry, vše je navíc podpořeno právě těmi výsledky, takže nálada v mužstvu je logicky dobrá a směrem k dalším zápasům optimistická," odhalil na webu fcb.cz hlavní kouč Pavel Hapal.

Nynější pohodu sice narušila reprezentační přestávka, nicméně trenér by se nechal vykolejit jen nerad. "Jdeme tomu, abychom byli v co nejlepší formě, naproti především prací. A to tvrdou, to můžu říct," avizoval odborník.

Letošní výsledky Baníku:

1:3 s Liberce
0:0 se Slováckem
1:3 s Plzní
2:0 s Hradcem
0:1 se Slavií
2:0 s Dynamem
2:0 s Hlučínem
2:0 s Boleslaví

Ten právě probíhající týden naplánoval hodně běžecký a hráči budou mít méně míče, než na co jsou zvyklí, s tím, že se k němu v plné míře vrátí až v příštím týdnu, kdy se mužstvo klasickým předzápasovou přípravou vrátí do starých kolejí.

V původních plánech Baníku bylo to, že se v mezinárodní pauze sehraje příprava se slovenským Trenčínem. Ta se však nakonec nekoná. "Využijeme toho, že béčko má zápas, takže několik kluků pošleme do utkání B-týmu. Ale jinak normálně trénujeme, teď tedy náročněji, je otázkou, jak by přípravný zápas po tomto fyzicky hodně náročném týdnu a bez řady hráčů, kteří jsou nyní z různých důvodů mimo, vypadal," doplnil Hapal.

Ten se mimochodem může v brzké době těšit i na návrat uzdravujících se stoperů Michala Frydrycha i Filipa Blažka. První zmíněný by se měl zapojit do tréninků v příštím týdnu, druhý s přípravou právě začíná a vyloučen tak není ani jejich případný start v osmém ligovém kole na půdě Bohemians Praha 1905.

Nejlepší střelec v historii domácího poháru potřeboval na 2 góly jen 61 vteřin. Jablonec Chramostu vyměnit nechce