Lvíčata načínají nový cyklus. První zkouškou jim bude přípravný duel se Slováky

Lvíčata načínají nový cyklus. První zkouškou jim bude přípravný duel se Slováky
PREVIEW

Český výběr do 21 let zítra zahájí nový kvalifikační cyklus, jenž vyvrcholí evropským šampionátem této věkové kategorie, který bude v roce 2025 hostit Slovensko. Právě pořadatelská země turnaje od 18:00 změří síly s Lvíčaty v přátelském duelu v Uherském Hradišti. Svěřenci trenéra Suchopárka se budou chtít dobře naladit na úterní vstup do kvalifikace v Reykjavíku.

"Vždy je lepší vyhrát než prohrát, to je jasné heslo. Chceme každý zápas zvládnout vítězně, do toho utkání tímhle způsobem půjdeme. Určitě chceme být aktivní, nechceme vyčkávat," řekl při online tiskové konferenci Suchopárek.

Slováci nehráli soutěžní zápas od loňského podzimu a začínají se chystat na domácí evropský šampionát. Český tým zvítězil v posledních dvou vzájemných soubojích, naposledy v červnu 2019 v přípravě 2:1.

"Podle nominace má Slovensko 11 nováčků. Jsou to trošku mladší ročníky, ale rychlostně a technicky velmi dobře vybavení hráči, kteří působí v cizině. Dynamika mužstva z předchozích zápasů u nich určitě nepůjde dolů, spíš naopak," uvedl Suchopárek, jenž v předchozím cyklu postoupil s reprezentací do 21 let na letní evropský šampionát, kde mužstvo v červnu neprošlo ze skupiny.

Proti Slovensku kvůli střevní viróze nenastoupí záložníci Adam Karabec s Kryštofem Daňkem. Novým kapitánem bude útočník Václav Sejk. Zápas v Uherském Hradišti začne ve čtvrtek v 18:00.