Řecká liga se více podobá tomu, jaká je moje představa fotbalu, každý se může předvést, tvrdí Darida

Řecká liga se více podobá tomu, jaká je moje představa fotbalu, každý se může předvést, tvrdí Darida
PODCAST

Třiatřicetiletý středopolař Arisu Soluň Vladimír Darida nedávno zahájil svůj druhý rok v řecké Super League 1. Hned na startu sezony se musel vyrovnat jak s vypadnutím z Evropské konferenční ligy, tak se slabším vstupem do ligové soutěže, což přineslo i výměnu kouče. Jinak je však na jihu Evropy po všech stránkách hodně spokojený a rozpovídal se o tom také v nejnovější epizodě podcastu Livesport Daily.

 VŠECH 79 EPIZOD PODCASTU LIVESPORT DAILY JE K DISPOZICI ZDE.

"Nemůžu říct, že by mě konec v reprezentaci mrzel. Bylo to moje rozhodnutí, nad kterým jsem dlouho přemýšlel a věděl jsem, co chci. Na kluky koukám a sleduju je, držím jim palce. Ale není to tak, že by mě lákalo se vrátit a že bych si po večerech říkal, že jsem to měl odložit. S tímhle mým rozhodnutím jsem spokojený," vrací se Vladimír Darida k národnímu týmu. Teď je bývalý kapitán české reprezentace oporou Arisu Soluň, kde na jaře stihl vstřelit pět branek a přidal i čtyři asistence.

"Fotbal v Řecku je méně svázaný a víc se to podobá tomu, jaká je moje představa fotbalu. Hraje se s míčem, každý se může předvést. Je to úplně jiné, než taková ta svázanost a německý drill, který byl v Bundeslize. Jsem v tomhle směru spokojený, že si tady hezky zahraju," popisuje Darida, že v dresu Arisu má radost z fotbalu.

Po Daridově odchodu jeho bývalý tým, Hertha Berlín, sestoupil do druhé Bundesligy a i tam se zatím velmi trápí. "Doufám, že ještě zaberou a budou bojovat o titul, protože Hertha patří do první ligy. Ale dlouhodobě se to tam nedělalo ideálně, přišel investor s velkými penězi, jenže se s nimi nenakládalo dobře. Kupovala se velká jména, ti hráči ale nepasovali k sobě. Rozvážnější přístup by byl lepší, spíš než na jména koukat na složení mančaftu. Tím to začalo a sestupem to skončilo," vysvětluje svůj pohled na trápení tradičního německého klubu Vladimír Darida.

Dál jsme v nové epizodě Livesport Daily řešili:

-  čím řecké kluby lákají zkušené fotbalisty?
-  o spoluhráčích Jakubu Brabcovi a Davidu Mobergu Karlssonovi
-  dovede si ještě představit návrat do Plzně?

Všechny díly Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.