Šmarda byl hozen přes palubu, proti Vyškovu už povedou Prostějov noví trenéři Mazura se Zavadilem

Šmarda byl hozen přes palubu, proti Vyškovu už povedou Prostějov noví trenéři Mazura se Zavadilem

Na postupy v domácím poháru přes Řepiště (26:0) a Znojmo (4:2) se v Prostějově nebere ohled a po zisku šesti bodů v úvodních osmi kolech F:NL proběhly na Hané velké změny.

Nejprve se představenstvo momentálně předposledního celku tabulky rozhodlo posílit management a nově zřídilo funkci výkonného ředitele, kterým se stal Radim Weisser, jenž bude mít na starost především sportovní stránku.

Následně byl odvolán z pozice hlavního trenéra áčka Michal Šmarda, jehož tento týden nezachránila ani zmíněná pohárová výhra na půdě Znojma.

"Vedení klubu se rozhodlo nelichotivou situaci řešit v právě probíhající reprezentační pauze. Do utkání ve Vyškově tedy náš celek vstoupí již pod vedením nového trenéra," píše se na webu 1skprostejov.cz.

Dvaapadesátiletý odborník si tak připsal druhé krátké angažmá v řadě. Zatímco ve Viktorii Žižkov byl odvolán po loňském podzimu, Bartolomeua, Malece či Koudelku vedl jen od letošního dubna.

"Michalovi touto cestou děkujeme za odvedenou práci pro náš klub a do dalších angažmá přejeme hodně štěstí," vyšlo na oficiálních stránkách 1. SK.

Přesné složení nového realizačního týmu bude oznámeno v nejbližších hodinách. V kuloárech se mělo za to, že by se mohl dostat ke kormidlu Pavel Zavadil, jenž rozjížděl svou trenérskou kariéru v divizním Řepišti, kde se však rozhodl před pár týdny skončit. Nakonec z něj však bude "jen" asistent Josefa Mazury.

Zbrojovka se po třech a půl letech zbavuje Hladíka. Útočník už bude slavit třicáté narozeniny na Slovensku