Budoucnost evropského fotbalu může kromě zástupců PSG, Bayernu či Arsenalu nově ovlivňovat i funkcionář Plzně

Budoucnost evropského fotbalu může kromě zástupců PSG, Bayernu či Arsenalu nově ovlivňovat i funkcionář Plzně

Plzeň má za sebou hned dva úspěchy na evropské scéně. Po tom sportovním, kdy se výběru Miroslava Koubka podařilo probojovat do základní skupiny Konferenční ligy, se Viktoria dočkala pocty i na diplomatickém poli.

Člen západočeského představenstva Raphael Landthaler byl totiž v Berlíně zvolen do vedení třetí subdivize mezinárodní organizace ECA (European Club Association).

Asociace funguje již patnáct let a sdružuje téměř 500 evropských klubů, s tím, že jejím cílem je chránit celky na mezinárodní úrovni, vytvářet jim vhodné postavení a posilovat jejich pozici.

"Snahou ECA je postarat se o to, aby kluby rozhodovaly o směřování fotbalu. Jednotliví členové sdružení si také společně sdílejí své poznatky a posouvají tak úroveň fotbalu," zaznělo na stránkách fcviktoria.cz.

V boardu mimochodem sedí i zástupci evropských titánů, jakými jsou Paris Saint-Germain, AS Řím, Arsenal, Inter Milán nebo Bayern Mnichov.

Nový člen třetí subdivize, jenž nakoukl do plzeňského vedení po letošním příchodu nových majitelů, má ze svého zvolení nesmírnou radost a těší ho, že se může zabývat budoucností evropského fotbalu.

"Chtěl bych poděkovat klubům za důvěru. Je to pro mě opravdu čest, že mohu tímto způsobem na mezinárodní scéně reprezentovat náš klub. Ze všech klubů jsem cítil, že má Viktoria Plzeň velmi dobrou image a přispělo to k tomu, že jsem dostal dostatek hlasů," liboval si funkcionář Viktorie, jež mimochodem právě teď táhne šňůru devíti soutěžních výher v řadě a rozpačitý úvod do sezony už je v Doosan aréně zapomenut. 

Čtyři střelci, kteří mlčí? Ligová stálice, africká hvězda, hladový sparťan i baníkovec za miliony