Ztratil důvěru a s hráči má hrozivé vztahy. Německá média cupují Flicka, vyhazov je blízko

Ztratil důvěru a s hráči má hrozivé vztahy. Německá média cupují Flicka, vyhazov je blízko
OBSAHUJE OHLASY

Stačilo, Hansi. Dost, pane Flicku. Ztratil důvěru i respekt. Díky bohu, že nemusíme hrát kvalifikaci. Takové titulky můžeme nalézt v německých médiích po další ostudné porážce pořadatelů evropského šampionátu, tentokrát od Japonska. 

S mnichovským Bayernem vyhrál vše, co se dalo. Z pozice asistenta Joachima Löwa získal bronz ze světového šampionátu v roce 2010 a o čtyři roky později se dokonce radoval z triumfu. Jenže nyní je vše pryč a Hansi Flick je pod tvrdou palbou německých médií.

Po nezdaru na mistrovství světa v Kataru čeká mistr světa z před devíti let na vítězství od března. Z posledních pěti duelů uhrál jen jednu remízu, podlehl Polsku, Kolumbii a v sobotním přátelském utkání také Japonsku. Ve Wolfsburgu sledovalo drtivou porážku 1:4 téměř pětadvacet tisíc diváků, kteří už toho mají dost.

Hansi Flick tým nedrží pohromadě a jeho konec na německé lavičce má být jistou záležitostí. Otázkou je, zda vůbec povede tým do úterního přátelského duelu proti Francii. A pokud ano, ani vítězství, které by bylo vzhledem k posledním měsícům velmi překvapivé, jej nemusí zachránit. 

"Jsem trochu v šoku. Atmosféra byla skvělá, diváci byli zpočátku na naší straně. Je to ale ostuda, nicméně zasloužená. Taková porážka bolí," hodnotil ředitel německého národního týmu Rudi Völler. Otázkám ohledně budoucnosti Hansiho Flicka se nicméně vyhýbal. 

Média ale na bývalém kouči Bayernu či Hoffenheimu nenechali nit suchou. "Dost, pane Flicku. Stačilo, Hansi. Hrát kvalifikaci, na EURO nepostoupíme. Ostuda v přímém přenosu." To je výběr titulků německých médií.

"Pochybuji, že se dokáže udržet. Po Hansi Flickovi u reprezentace mnoho lidí nezůstalo, jen Rüdi Völler. Vím, co se tam v posledních měsících dělo," řekl po utkání expert stanice RTL Lothar Matthäus.

"Neustále jsem slyšel, že hráči stojí za Flickem a že jej musí podpořit. Ale něco není v pořádku. Ztratil důvěru, kterou si společně s respektem vybudoval v Bayernu. Už nevěřím slovům, které hráči říkají. Protože říkají, že musí Flickovi něco vrátit. Tak jak je možné, že už mu to několik měsíců nevrátili? Nutí mě to přemýšlet. Myslím, že mezilidské vztahy v týmu nejsou takové, jaké jsou předávány světu," dodal.

"Flick letos experimentoval, aby všechno zničil. Žádný z jeho nápadů na hřišti nefungoval. Hráčům vzal jistotu a sebevědomí. Špatný vztah mezi týmem a trenérem je hmatatelný a vytváří hanebné výsledky. Žádnému hráči se pod Flickem nedaří, naopak. Je to vůbec ten Gündogan, který dovedl City k treblu? A co Süle, kterého nejprve Flick shodí, aby jej následně vzal zpět. Goretzku nenominuje, přitom v Bayernu opět hraje dobře. Vzadu hraje Schlotterbeck, který ve formě není. Je to všechno tak bezradné, tak nahodilé," píše ve svém komentáři šéfredaktor sportovního úseku deníku Bild Matthias Brügelmann a dodává velmi nepříjemnou skutečnost.

"Máme štěstí, že evropský šampionát pořádáme. Protože jinak bychom si EURO ani nezahráli."