Minčev se po třech letech loučí se Spartou, zahraje si v Turecku

Minčev se po třech letech loučí se Spartou, zahraje si v Turecku

Bulharský útočník Martin Minčev po třech letech opouští pražskou Spartu. Jeho novým útočištěm bude turecký Rizespor, se kterým podepsal autor deseti ligových tref tříletou smlouvu. 

Bulharský útočník Martin Minčev se po třech letech loučí s pražskou Spartou. Za ni odehrál celkem 70 ligových zápasů, ve kterých vstřelil rovných deset branek. Loni pomohl letenskému klubu k zisku vytouženého titulu pěti góly, ten nejdůležitější si nechal na úvodní kolo nadstavby, když těsně před půlhodinou rozhodl střetnutí na půdě olomoucké Sigmy.

Minčev posílil Pražany přes třemi lety z bulharského celku Černo More Varna, kde měl téměř totožné statistiky. Nyní se pokusí prosadit se v turecké Süper Lig, tříletou smlouvu podepsal s Rizesporem. Turecký celek o dohodě s Minčeven informoval na svém webu. 

Aktuálně pátý celek turecké soutěže má s obchody se Spartou poměrně dobré zkušenosti. Před deseti lety si pořídil útočníka Leonarda Kweukeho, který za Rizespor nasázel 54 ligových branek.

Solidní českou stopu zanechal ve stotisícovém městě Milan Škoda, který po odchodu z pražské Slavie odehrál během dvou sezon 46 střetnutí, ve kterých se devatenáctkrát zapsal do střelecké listiny.

Co se Minčeva týče, ten bude mít v Rizesporu poměrně silnou konkurenci. V klubu působí španělský útočník Oscar Pinchi, kosovský křídelník Altin Zeqiri či Bosňan Dal Varešanovič, který má zkušenosti i z Liverpoolu, kde působil v týmu do třiadvaceti let.