Nadvláda cizinců! V ideální sestavě složené z nejlepších letních ligových přestupů figurují pouze čtyři čeští hráči

Nadvláda cizinců! V ideální sestavě složené z nejlepších letních ligových přestupů figurují pouze čtyři čeští hráči

Protože už je domácí přestupové okno několik dní uzavřené, FORTUNA:LIGA přinesla výběr nejlepších hráčů, kteří letos v létě převlékali dres a posílili některého z šestnácti prvoligových účastníků.

I když mají nové brankářské jedničky i na Spartě či v Baníku Ostrava, mezi brankáři si zajistil místo v ideální jedenáctce navrátilec do Slovácka Milan Heča, jenž v úvodních sedmi kolech lovil míč ze sítě pouze pětkrát.

Do defenzivní linie byli zvoleni plzeňský nováček Sampson Dweh, liberecký Matěj Chaluš a Jaroslav Svozil, jenž před startem nového ročníku vyměnil Baník Ostrava za Karvinou.

Jedinou posilou mistrovské Sparty, která se dokázala vklínit do přestupové sestavy letošního léta, je srbský křídelník Veljko Birmančević, s tím, že ve středové formaci vedle něj figurují i další tři cizinci, a sice Ewerton z Baníku, Wallem ze Slavie a Traoré z Plzně.

LIGA MISTRŮ, MLS I REPRE. GRYGERA VĚŘÍ, ŽE BUDE PIDRO VELKÝM PŘÍNOSEM: SLIBUJEME SI OD NĚJ ZKVALITNĚNÍ LEVÉ STRANY

Do útoku byl zvolen triumvirát Mohamed Tijani (dosud 2 góly), Lukáš Juliš (4 trefy) a Abdullahi Tanko (3 branky), což znamená, že se nedostalo například na Mojmíra Chytila či Victora Olatunjiho.

To, že se tak stalo zcela oprávněně, si myslí i bývalý záložník Bohehmians 1905, Jihlavy či Baníku Petr Nerad, jenž svou myšlenku rozvedl na Twitteru.

"Juliš je za mě v sestavě zcela správně. Po přestupu má daleko větší podíl na úspěchu mužstva, než Chytil a Olatunji. Alespoň zatím. Olatunji dal gól Záhřebu, jinak v lize nic nepředvedl. Chytil začal dobře a bude útočník číslo 1. SKS by ale bylo takhle nahoře i bez něj," nabídl svůj pohled někdejší mládežnický reprezentant Česka, jehož už se však profesionální mapa pár let netýká.

A za pravdu mu dal také současný spoluhráč exsparťanského forvarda z Androva stadionu Filip Zorvan.

Přestupová sestava léto 2023 dle portálu fortunaliga.cz:

Brankář: Heča

Obrana: Dweh, Chaluš, Svozil

Záloha: Ewerton, Wallem, Traoré, Birmančević

Útok: Tijani, Juliš, Tanko

Nedovedu si představit, že bych v Česku hrál jinde než v Baníku, uklidňuje ostravské fanoušky talent Šín