Vyškov odkryl zvučnou posilu na křídlo v podobě Falty a současně udělil Lacíkovi zelenou k odchodu do Vlašimi

Vyškov odkryl zvučnou posilu na křídlo v podobě Falty a současně udělil Lacíkovi zelenou k odchodu do Vlašimi
OBSAHUJE VIDEO

Fanoušci Vyškova si již zvykli, že když už představuje posilu vedení tamního MFK, v drtivé většině případů jde o cizince. Tentokráte ale došlo k výjimce...

Řady ambiciózního druholigového celku, jenž hraje domácí duely v nedalekých Drnovicích, totiž posílil zkušený středopolař Šimon Falta, jenž strávil předešlý soutěžní ročník ve Zbrojovce Brno.

Ve druhém patře tuzemského fotbalu se nyní třicetiletý křídelník naposledy pohyboval v sezoně 2016/2017, dění ve F:NL tak opět okusí po šesti letech.

Během své kariéry prošel držitel jednoho domácího titulu a dvojnásobný vítěz F:NL také Sigmou Olomouc, Viktorií Plzeň a Baníkem, s tím, že má za sebou i krátkodobé nakouknutí do reprezentace.

Expert na africký skauting Brožek: Afrika je plná talentu. Nabídky se hrnou z celého kontinentu

V první lize odehrál rovných 200 duelů s bilancí 16 tref a 22 gólových asistencí. Zkušenosti má také z evropských pohárových předkol.

"Projekt, který mi byl ve Vyškově představen, se mi zamlouvá. Přestup měl rychlý spád, a tak jsem tady,” oznámil na stránkách mfkvyskov.cz odchovanec hanáckého fotbalu.

Vyškovský klub, jehož od letošního dubna trénuje Jan Kameník, mu do jeho nové profesní etapy popřál hodně štěstí. Premiéru si bude moci odbýt již v sobotu 16. září v rámci derby s Prostějovem.

P.S.: Jihomoravský celek, který se s Duklou a Táborskem dělí o vedení, současně uvolnil svého jednadvacetiletého záložníka Barnabáše Lacíka do Vlašimi.