Douděra se vrátil k dubnové simulaci. Cítil jsem, že Ryneš dostane červenou

Douděra se vrátil k dubnové simulaci. Cítil jsem, že Ryneš dostane červenou
OBSAHUJE VIDEO

Dalším hostem fotbalového podcastu Footcast byl hráč pražské Slavie David Douděra. A kromě dalších záležitostí promluvil o dubnovém utkání s Hradcem Králové, ve kterém po zásahu Matěje Ryneše lehl na trávník s jasným cílem - poslat Hradec Králové do oslabení. Douděra se překvapivě přiznal k simulaci a celou situaci se pokusil objasnit poměrně zvláštním způsobem.

Běžela 38. minuta utkání posledního kola základní fáze FORTUNA:LIGY mezi pražskou Slavií a Hradcem Králové. Stav byl po trefě hostujícího Kučery a vlastní brance Adama Gabriela nerozhodný, domácí navíc přišli o zraněného Petera Olayinku a pro Pražany se utkání nevyvíjelo příliš dobře.

Běh duelu chtěl změnit David Douděra, který teatrálně padl po malém kontaktu s Matějem Rynešem a následně po jeho dotyku na rameno domácího krajního hráče udělal i nějakou tu otočku. Ryneš inkasoval žlutou kartu, vyloučen ovšem nebyl. Slavia nakonec s Hradcem remizovala 1:1 a titul nezískala.

A právě k této situaci se ve fotbalovém podcastu Davida Sobiška a Jakuba Podaného s názvem Footcast vrátil hlavní aktér této scény, tedy David Douděra. "Na mou obranu, dotkl se mě. Navíc těch kotoulů nebylo tolik, dejme tomu, že jsem se jednou otočil. Ale na druhou stranu, nemusel jsem dělat takovou scénu," přiznal pětadvacetiletý univerzál.

"Nikdy si asi nepřiznám, že to, co já udělám, je špatně. Na mou obranu, neudělal jsem to proto, že mě to bolelo. V ten moment jsem cítil, že ten hráč dostane červenou. Hrajeme fotbal, abychom vyhráli. Hrajeme o titul," překvapil svým vyjádřením bývalý hráč Mladé Boleslavi.

"Fakt se mě dotknul, říkal jsem si, že se na to kamery podívají, já to přihraju a dám tím podnět rozhodčímu. Byl to těžký zápas, vyrovnaný. Udělal to pro to, aby šli do deseti a my vyhráli zápas," dodal Douděra ke střetu s Matějem Rynešem. Na celé vyjádření Davida Douděry se můžete podívat v přiloženém videu (1:17:23 - 1:20:00).

Nadvláda cizinců! V ideální sestavě složené z nejlepších letních ligových přestupů figurují pouze čtyři čeští hráči