Rossoneri se před Derby della Madonnina bojí o Girouda. A nejde jen o něj

Rossoneri se před Derby della Madonnina bojí o Girouda. A nejde jen o něj

Čtvrté kolo italské Serie A nabídne Derby della Madonnina, které zároveň bude soubojem o první příčku. AC Milán, který je kvůli skóre na druhé pozici, se ale po reprezentační pauze obává návratu několika hráčů. 

Sobotní program 4. kola italské Serie A načne souboj Juventusu s Laziem a ukončí jej střetnutí Janova s Neapolí. Mezi tyto dva duely se ale vklíní slavné Derby della Madonnina. A kromě jiného půjde i o souboj o první příčku, jelikož Inter vede s devíti body a skóre 8:0 a následuje ho AC s gólovou bilancí 8:2.

Na souboj zatím nejlepších střelců by ale dojít nemuselo. Lautaro Martínez by s pěti přesnými zásahy chybět neměl, to Olivier Giroud se čtyřmi góly se ale vrátil z reprezentačního srazu předčasně. 

Proti Irsku v rámci kvalifikace o EURO 2024 odkulhal už po pětadvaceti minutách a poukazoval na potíže s kotníkem. Francouzský útočník se tak okamžitě vrátil do Milanella a trénuje individuálně. Dle webu football-italia.net dělají lékaři Rossoneri vše pro to, aby mohl Giroud ke slavnému derby nastoupit.

Mimo hru ale zcela jistě bude Pierre Kalulu. Ten sice francouzský sraz neabsolvoval, po jednom z tréninků jej ale trápí zranění stehenního svalu a v sobotu se derby účastnit nebude.

Z mezinárodních povinností se již do kádru AC vrátili Samuel Chukwueze, Rade Krunič, Simon Kjäer, Tijjani Reijnders a Luka Jovič. Ve středu vrátí Rafael Leao a ve čtvrtek se připojí také Yunus Musah a Christian Pulišič, kteří ještě odehrají za Spojené státy americké přátelské utkání proti Ománu.