Extrémní léto v Baníku? Přestupů vyšlo dost i díky majiteli, který byl ochotný do toho dát peníze, tvrdí Mikloško

Extrémní léto v Baníku? Přestupů vyšlo dost i díky majiteli, který byl ochotný do toho dát peníze, tvrdí Mikloško

Když se ambiciózní Baník připravoval na letošní hlavní přestupové okno, jeho sportovní ředitel Luděk Mikloško plánoval, že by mohl přivést do Ostravy během léta zhruba šest nováčků. 

Nakonec se mu to kapku zvrtlo a ohledně čerstvě podepsaných akvizic skončil téměř na dvojnásobku. Přestupové období tak bylo u mistrů z ročníku 2003/2004 poněkud hektické...

"Bylo to větší, do týmu se sáhlo víc, než jsme sami čekali a plánovali. Byl to extrém, ale přijít to muselo," přiblížil v interview pro denik.cz šéf sportovního úseku klubu, který má z posledních tří soutěžních vystoupení na kontě tři výhry s celkovým skóre 6:0.

Slavný exreprezentant věděl, že je nutné do slezského mužstva sáhnout, omladit ho a přivést s hráče s budoucností, s nimiž bude moci hlavní kouč Pavel Hapal dlouhodobě pracovat, protože ještě nejsou na vrcholu.

Ostravský program do konce září:

16. 9. Bohhemians 1905 (venku)
23. 9. Zlín (doma)
27. 9. Sparta Kolín (venku)
30. 9. Sigma Olomouc (venku)

"Přestupů vyšlo dost. A to i díky majiteli, který byl ochotný do toho dát peníze. Zároveň to ale neznamená, že by kádr byl hotov. Stále hledáme na určité posty možné posily do budoucna," nastínil ostravský funkcionář starou známou pravdu, že je přestupová politika nikdy nekončícím během.

V nadcházející zimní přestávce před rozjezdem druhé poloviny ročníku 2023/2024 už však tak obří změny čekat nepůjdou a když ano, budou pouze kosmetického rázu. Sám Mikloško nemá onen transferový termín příliš v lásce a je to pochopitelné...

Sezona je v polovině a všichni dobří hráči jsou pod smlouvami, s tím, že je jejich zaměstnavatelé nechtějí uvolňovat. "A když ano, musíte hodně přeplatit. To dělat nechci," upozornil představitel modrobílých barev.

Výjimkou však mohou tvořit zajímaví hráči, kteří z různých důvodů na svých adresách nenastupují a chtějí změnit prostředí. V takovém případě by tomu byl momentálně šestý tým FORTUNA:LIGY otevřen.

Nové tváře v áčku Baníku:

Jakub Markovič
Filip Blažek
Matej Madleňák
Ewerton
Samuel Grygar
Patrick Kpozo
Tomáš Rigo
Filip Kubala
Abdullahi Tanko
David Fadairo