Nepovedené starty favoritů ve třetí lize: Ústí se rozjíždí pomalu, Třinec léčí Pulpit, Domažlice velká jména

Třetí liga je v posledních dnech hodně vidět. Bohužel pro celý český fotbal je to kvůli rozhodčím v negativním světle. Dnes se ale podíváme na fotbalovou stránku věci. Jak se daří týmům, které v posledních měsících mocně posilovaly a měly ty nejvyšší ambice?

HLUČÍN

Hlučín patří mezi velmi progresivní celky MSFL. Až do posledních kol bojoval v minulé sezoně s Kroměříží o postup do druhé ligy, ale to nakonec nevyšlo. Momentem ročníku pak rozhodně byla výhra v poháru nad Plzní. I proto chtěl Hlučín opět okupovat přední příčky.

K týmu navíc přišel Ondřej Smetana, někdejší trenér Baníku, který přišel za účelem zvednutí kvality realizačního týmu.

Jak to tedy vypadá v sezoně? V pohár tým dosáhnul maxima. Bez obdržené branky postoupil do třetího kola, kde už ale nestačil na Baník. I ligu začal Hlučín velmi dobře, a to třemi výhrami za sebou.

Pak ale přišla domácí remíza se Znojmem, která předznamenala špatné týdny. Po prohře s Baníkem padnul Hlučín v Uherském Brodě, poté doma pouze remizoval s ostravskou rezervou, naposledy bral bod i po utkání se Startem Brno. Problém je jasný, a sice problémy v ofenzivě. V posledních třech zápasech MSFL dal Hlučín jedinou branku.

© FC Hlučín