Na stadionu U Nisy věří, že případ Hudáka dodá ještě větší motivaci i dalším klukům z akademie Slovanu

Na stadionu U Nisy věří, že případ Hudáka dodá ještě větší motivaci i dalším klukům z akademie Slovanu

Liberecké vedení dalo novou a dlouhodobou smlouvu svému devatenáctiletému odchovanci Jakubu Hudákovi, jenž si v této sezoně FORTUNA:LIGY připsal již dvě vystoupení.

Mezi domácí elitou debutoval již v srpnu na půdě Sigmy Olomouc a další herní minuty mu dal hlavní trenér Luboš Kozel v posledním domácím utkání proti Spartě.

"Věřím, že Kubův příklad dodá ještě větší motivaci i dalším klukům z naší akademie," citoval web fcslovanliberec.cz slova sportovního ředitele severočeského celku Zdeňa Koukala.

Ofenzivně laděný Hudák o sobě dal vědět - minimálně v rámci regionu - již v předešlé sezoně 2022/2024. V její první polovině ještě nastupoval za dorost U19, kterému pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a na jaře už dostával šanci zejména v třetiligovém béčku, kde se z něj stal navíc nejlepší střelec.

Další hráči, které zastupuje Top11 Football Agency:

Ondřej Lingr
David Puškáč
Daniel Holzer
David Lischka
Michal reichl
Samuel Grygar

V přípravě s prvním týmem byl od léta a když se Slovan utkal přátelsky s druholigovým Varnsdorfem, Hudák zaznamenal dvě branky. Nyní by něco takového rád zopakoval také v rámci soutěžních bojů...

"Ve Slovanu působím už od čtyř let a od té doby bylo mým snem střílet góly za áčko," přiznal nový konkurent Luky Kulenoviče, Michaela Rabušice, Chidery Okoha či Ľubomíra Tupty.

Doposud byl k ligovému utkání nominován čtyřikrát. Popáté by se tak mohlo stát v rámci nedělního podještědského derby na jablonecké Střelnici.

"Vážím si té důvěry a děkuji všem trenérům z akademie, kteří mě vedli a pomohli mi na mé cestě. Vím, že musím dál makat. Chtěl bych se udržet v kádru áčka a postupně sbírat zkušenosti," uzavřel talent.

Sokol Hostouň čaruje i díky exsparťanskému brankáři Pančevovi. V ČFL už nemusí setrvat dlouho