Trpišovský: Líbil se mi hlavně výkon kluků ve slovenském nároďáku. Pro nás je důležité, že se nikdo nezranil

Trpišovský: Líbil se mi hlavně výkon kluků ve slovenském nároďáku. Pro nás je důležité, že se nikdo nezranil

První fotbalová liga po reprezentační přestávce o víkendu pokračuje osmým kolem. V tabulce druhá Slavia se v sobotu představí v Pardubicích, Sparta bude v neděli hostit čtvrté Slovácko. Sparťané vedou před sešívanými jen o skóre a již za týden je čeká ostře sledované derby v Edenu.

Slávisté v nejvyšší soutěži ještě s Pardubicemi neprohráli a v posledních pěti duelech zvítězili bez inkasované branky. Východočechům patří dvanáctá pozice v tabulce. „Hrají hodně podobně jako minulou sezonu. V týmu zůstal stejný trenér, nějaké personální změny tam nastaly převážně v defenzivní linii. I tak si ale myslím, že tým se prezentuje pořád stejně. Myslím, že nás čeká obdobné utkání jako v minulé sezoně, kdy jsme tam vyhráli 2:0,“ nechal se před sobotním utkáním slyšet na tiskové konferenci kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Zatímco Východočechům patří v tabulce až dvanácté místo se ziskem sedmi bodů, Slavia chce po reprezentační přestávce uspět, aby jí Sparta náhodou neunikla před pražským derby. Během ligové přestávky trenérský tým vršovického klubu bedlivě sledoval své hráče plnící si své povinnosti v národních týmech.

„Líbil se mi hlavně výkon kluků ve slovenském nároďáku, zejména Ivan Schranz byl proti Portugalsku hodně vidět. Z Čechů mě zaujaly výkony Mojmíra Chytila s Václavem Jurečkou. Jsem rád, že se Venca střelecky chytil, snad si formu přenese i do ligy. Vyzdvihnout musím i Tomáše Holeše s Lukášem Provodem a Lukášem Masopustem. Pro nás je hlavně důležité, že se nikdo nezranil. Teď to hlavně musíme sladit, každý měl trošku jiný program, Oscara ještě navíc čeká náročná cesta zpět,“ pokračoval Trpišovský na klubových stránkách Slavie.

Do tréninkového procesu už se zapojila nejnovější posila sešívaných. Dvaadvacetiletý rumunský krajní obránce Andres Dumitrescu. „Už je s námi přes týden a zatím splňuje všechny parametry hráče, kterého jsme hledali na levou stranu. Typologicky není úplně stejný jako David Jurásek, hraje ale ve velkém tempu, má skvělou levačku i centry,“ uzavřel kouč Slavie.

PRO NÁŠ MLADÝ TÝM JE SLAVIA OBROVSKÁ VÝZVA, ŘÍKÁ TRENÉR KOVÁČ. MINČEV DO PARDUBIC JÍT NECHTĚL