Pět hvězd, na které jste zapomněli. Kde jsou teď?

V Evropě měli obří jméno, kupovaly se jejich dresy a praly se o ně největší kluby kontinentu. Teď jsou ale starší a zvolili návrat domů nebo přesun do exotických destinací. Řeč je o pěti fotbalistech, kteří zmizeli z evropského drobnohledu.

MARCELO

Bývalý brazilský reprezentant a dlouholetá opora Realu Madrid Marcelo si na konec kariéry zvolil dobrodružství. Po předminulé sezoně nedostal od Realu novou smlouvu, proto se vydal do Řecka, v Olympiakosu se však po 10 soutěžních zápasech dohodl na rozvázání kontraktu.

Osmapadesátinásobný reprezentant se nyní vrací ke kořenům, upsal se Fluminense, odkud před 16 lety zamířil do Realu Madrid.

"Není snadné ani vyjádřit, co to pro mě znamená. O návratu domů jsem snil mnoho let. Teď jsem znovu v klubu, který mě vychoval a naučil mě hrát fotbal," uvedl Marcelo poté, co podepsal roční kontrakt.

Brazilský obránce během 15 a půl roku pomohl Bílému baletu k zisku šesti mistrovských titulů, pěti triumfům v Lize mistrů a řadě dalších trofejí. Za madridský velkoklub odehrál Marcelo 546 soutěžních vystoupení s bilancí 38 gólů a 103 asistencí.

Foto: Fluminense FC