Pět hvězd, na které jste zapomněli. Kde jsou teď?

V Evropě měli obří jméno, kupovaly se jejich dresy a praly se o ně největší kluby kontinentu. Teď jsou ale starší a zvolili návrat domů nebo přesun do exotických destinací. Řeč je o pěti fotbalistech, kteří zmizeli z evropského drobnohledu.

JUAN MATA

Vychovala ho Valencia, pak zářil v Chelsea a Manchesteru United. Jeho role ale upadala, a tak se vydal do Turecka, kde s Galatasarayem vyhrál titul.

V létě přišla další kapitola, Mata bude ve své kariéře pokračovat na Dálném východě. Japonské Vissel Kobe je jeho prvním profesionálním dobrodružství mimo evropský fotbal. Projekt japonského klubu je velmi ambiciózní, působily v něm persony jako Andrés Iniesta a David Villa či Lukas Podolski.

"Vždycky jsem tuto zemi a kulturu obdivoval, takže teď přišel čas, abych si ji užil. Jsem moc šťastný. Cítím se opravdu hrdý na to, že jsem podepsal smlouvu s Vissel Kobe, klubem, kde hráli skvělí hráči a velcí přátelé, které obdivuji, jako David Villa a Andrés Iniesta. Takže jsem opravdu hrdý, že mohu následovat jejich kroky,“ říkal Mata po podpisu.

Foto: Vissel Kóbe