Blíží se ke konci další Mourinhova tříletka? Portugalský stratég začíná opakovat svůj předešlý scénář

Blíží se ke konci další Mourinhova tříletka? Portugalský stratég začíná opakovat svůj předešlý scénář

Portál GOAL.com spekuluje o budoucnosti Josého Mourinha na lavičce AS Řím. Portugalský trenér má nakročeno k tomu, aby opakoval svůj předchozí scénář z Anglie či Španělska, ve kterém zakončí své angažmá nevydařeným třetím rokem provázeným několika signály.

Fotbalisté římského AS pod taktovkou uznávaného portugalského stratéga, Josého Mourinha, zažívají nepovedený vstup do sezony. V italské Serii A mají po třech odehraných kolech na kontě pouhý jeden bod za domácí remízu se Salernitanou a v tabulce jim patří (vysoce) provizorní sestupové místo.

Celek z hlavního města Itálie tak v nové sezoně plynule navázal na nevydařené finále Evropské ligy, ve kterém podlehl Seville na penalty. GOAL.com podotýká, že porážka ve finále spolu se sudím Taylorem stále leží Mourinhovi v žaludku. “Kdybych o tom řekl, co si myslím, dostal bych stopku na deset zápasů,“ prohlásil o finálovém utkání The Special One minulý týden.

Server GOAL.com uvažuje, že špatné zakončení loňské sezony spolu s ještě horším vstupem do sezony aktuální by mohlo být počátkem tzv. Mourinhovy tříletky. Portugalský trenér v rámci svých předchozích angažmá v Realu Madrid, Chelsea a Manchesteru United vyhořel právě ve třetím roce a jeho konec provázely signály, na které GOAL.com upozorňuje i nyní.

První z těchto signálů se týká obviňování rozhodčích. Své si od Mourinha vyslechl nejen Taylor, ale i Rapuano, který řídil poslední utkání Římanů s AC Milán (porážka 1:2). Mourinha dopálila penalta na milánského Loftuse-Cheeka, odpískaná na začátku zápasu. Rozhodčímu hodnou chvíli sarkasticky tleskal.

Druhým signálem mají být určité neshody v šatně. Podle portálu GOAL.com nebyl po posledním zápase s AC Milán Mourinho jediný, kdo zvýšil v šatně hlas. Na poznámky zkušeného Portugalce mělo negativně zareagovat hned několik starších hráčů, kteří si měli postěžovat na nedostatečné taktické pokyny svého kouče.

AS Řím dnes ve večerních hodinách čeká domácí utkání s Empoli. Prohloubí Římané svůj mizerný vstup do sezony nebo se naopak odrazí vzhůru? Hráči Empoli jsou ideálními protivníky pro druhý scénář, jelikož v lize prozatím nemají jediný bod ani vstřelenou branku.