Jedenácté místo Weber neustál, na domácí prvoligovou mapu se po dvou a půl letech vrací Kotal

Jedenácté místo Weber neustál, na domácí prvoligovou mapu se po dvou a půl letech vrací Kotal

U Hradce Králové skončil Jozef Weber a je prvním odvolaným trenérem v nové sezoně nejvyšší soutěže. Podle informací ČTK ho ve funkci od úterý nahradí Václav Kotal. Informaci jako první přinesl server iSport.cz. Weber převzal východočeský klub před sezonou a u aktuálně jedenáctého týmu tabulky vydržel jen osm kol.

Dvaapadesátiletý Weber s Hradcem získal v úvodních pěti kolech sedm bodů a zvládl i úvodní dvě domácí utkání na nově otevřeném stadionu. Poslední tři kola ale "Votroci" prohráli se skóre 3:10. Během sobotní vysoké porážky v Mladé Boleslavi (1:5) dali najevo nespokojenost i fanoušci, kteří si žádali trenérovu rezignaci.

Angažmá v Hradci Králové bylo pro Webera nejkratším v nejvyšší soutěži. Neuspěl ani před rokem v Českých Budějovicích, které vedl do 14 ligových utkání, než byl rovněž odvolán. V minulosti působil jako hlavní kouč i u pražských Bohemians 1905, v Mladé Boleslavi a dvakrát v Karviné.

Sedmdesátiletý Kotal opouští funkci šéftrenéra v druholigové Viktorii Žižkov a vrací se do známého prostředí. V Hradci Králové působil v 80. letech jako hráč a mezi roky 2009 až 2012 jako hlavní trenér. S Východočechy postoupil v sezoně 2009/2010 do první ligy.

V nejvyšší soutěži se Kotal objeví po dvou a půl letech. Naposledy vedl rok Spartu, se kterou triumfoval v domácím poháru. V minulosti trénoval i Jablonec nebo Brno.

Ligový semafor: Viktoria přepisovala svou historii, tři kandidáti na vyhazov i nečekaně hladká porážka Slovácka

Foto: FC Hradec Králové